رنگ پول (the color of money)

درام , هیجان انگیز
  • 0 دیدگاه
  • 216 بازدید
3
رنگ پول (the color of money)

رنگ پول (the color of money)

داستان فیلم


رنگ پول (به انگلیسی: the color of money) فیلمی درام محصول سال ۱۹۸۶ کشور آمریکا به کارگردانی مارتین اسکورسیزی و فیلمنامهٔ ریچارد پرایس که برگرفته از رمانی به همین نام نوشتهٔ والتر تویس است و با بازیگران نام آشنایی همچون پل نیومن و تام کروز می‌باشد. پل نیومن بخاطر ایفای نقش درخشان در این فیلم برندهٔ جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد نقش اول شده‌است. این فیلم ادامه فیلم بیلیاردباز با بازی پل نیومن می‌باشد. این فیلم همچنین نامزد دریافت بهترین فیلمنامه اقتباسی و بهترین کارگردانی هنری شده‌است.
داستان
داستان این فیلم بیست و پنج سال بعد از فیلم بیلیاردباز می‌گذرد. ادی فیلسون (پل نیومن) یک فروشندهٔ موفق مشروب است که شبی در یک بار جوانی بیلیاردباز به نام وینسنت (تام کروز) را می‌یابد که مانند گذشنه خود او است و سعی می‌کند به او و دوست دخترش کارمن (مری الیزابت مسترآنتونیو) به صورت حرفه‌ای بیلیارد یاد بدهد. یک شب وقتی ادی بازی عالی وینسنت مقابل گریدی (کیت مک کریدی) قهرمان فصل را می‌بیند تصمیم میگرد تا او را پس اتفاقاتی که می‌افتد به مسابقات بیلیارد شهر آتلانتیک بفرستد.
نقد ها
پس از اکران، این فیلم نقدهای نسبتاً مثبتی از تعداد زیادی منتقد دریافت کرد. بطوریکه از ۳۷ نقد جمع آوری شده در سایت راتن تومیتوس، این فیلم درصد ۹۲ را کسب کرد.


برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان
  • nadia rajabzade
    nadia rajabzade 6 ماه پیش

    جالب وخنده دار هستش