لی لی و لانا واچوفسکی‌ (برادران واچوفسکی) (خواهران واچوفسکی)

کارگردان نویسنده | 52 ساله
  • اشتراک
  • 0 دیدگاه
  • 293 بازدید

بیوگرافی

واچوفسکی‌ها (شناخته شده به برادران واچوفسکی و خواهران واچوفسکی) لی لی و لانا واچوفسکی کارگردان، تهیه‌کننده، فیلم‌نامه‌نویس و نویسنده کتاب‌های مصورند که با کارگردانی سه‌گانهٔ ماتریکس به شهرت رسیدند.

زندگی‌نامه
واچوفسکی‌ها در یک خانواده یهودی-لهستانی-آمریکایی در شیکاگو، ایلینوی به دنیا آمدند. مادرشان پرستار و نقاش و پدرشان تاجر بود. آن‌ها دوران مدرسه را در شیکاگو به سر بردند و سپس اندی به دانشگاه امرسون بوستون و لری به دانشگاه بارد در نیویورک رفتند، اما هر دو قبل از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه اخراج شدند. سپس آن‌ها در شیکاگو مشغول به تجارت فرش و نوشتن کتاب‌های مصور شدند.
در سال ۲۰۱۲ لری واچوفسکی، طی یک عمل جراحی تغییر جنسیت داد و نام خود را لانا واچوفسکی گذاشت.لانا حالا یک ترازن است.او متذکر شده که دیگر گروه آن‌ها را به نام برادران واچوفسکی صدا نکنند و آن‌ها اکنون خواهر و برادر هستند و نام او نیز دیگر لری نیست و لانا است. اندی واچوفسکی هم در ۴۸ سالگی یک نامه سرگشاده نوشته و در آن داستان ترنس بودن خودش را گفته است و افشا کرده که از سمت خبرنگاران تحت فشار بوده و تهدید می شده تا هویت خودش را افشا کند.او خود را لی لی نامید و در خواست کرد که از این به بعد خواهران واچوفسکی نامیده شوند.

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان