پنالتی

درام
  • 0 دیدگاه
  • 218 بازدید
0
پنالتی

پنالتی

داستان فیلم

پنالتی، فیلمی است از انسیه شاه حسینی، در مورد آوارگان جنگ ایران و عراق که برای اولین بار در بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به نمایش در آمد.

در این فیلم، گروهی از جنگ زدگان آبادانی که با گذشت سالهایی از پایان جنگ در یک پالایشگاه متروکه زندگی می‌کنند سوژه فیلم قرار می‌گیرند. داستان فیلم به فوتبال ارتباط می‌یابد.

فیلم دارای نگاه انتقادی، سیاسی و اجتماعی معناداری می‌باشد.

خلاصه داستان 

جمعی از آوارگان جنگ، که هستی شان را در جریان حملات دشمن از دست داده اند، سالهاست در یک منطقه غیرفعال صنعتی شرکت نفت ساکن هستند... حالا پس از گذشت قریب بیست سال از پایان جنگ، شرکت به طور جدی در پی فعال کردن این مرکز است و از این روی، بعد از انقضای دو سال مهلت به ساکنان، آنها باید به زودی منطقه را تخلیه کنند اما آنها فقیرتر و درمانده تر از آن هستند که محل سکنی جدیدی را بتوانند برای خود بجویند... این در حالی است که نوجوانان و جوانان ایشان، فارغ از دغدغه و نگرانی های بزرگترهایشان در زمین خاکی منطقه با شور و حرارت بسیار فوتبال بازی می کنند. مهندس مسئول که خود آبادانی است با مشاهده این اشتیاق، به نظرش می رسد تا از این جمع تیمی را به وجود آورده و با رسمیت دادن حضورشان در مسابقات رسمی نفت ، از امکان قانونی برخورداری بازیکنان از خانه های سازمانی برای اسکان آن ها و والدینشان، استفاده کند... و بدین ترتیب تشکیل یک تیم پرقدرت و کوبنده برای ساکنان منطقه، یک فریضه می شود...

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان