رضا نوری

بازیگر | ثبت نشده!
  • اشتراک
  • 0 دیدگاه
  • 183 بازدید

درباره هنرمند

بیوگرافی

رضا نوری بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار رضا نوری می‌توان به بازیگری در فیلم چ، سریال رنگ شک و فیلم پنالتی اشاره کرد.


رضا نوری نخستین بار در سینما حضور یافته و سال ۱۳۸۷ در فیلم پنالتی به کارگردانی انسیه شاه‌حسینی بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم چ، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای رضا نوری محسوب می‌شود، مخصوصا همکاری با هنرمندان باتجربه‌ای همچون قاسم زارع، سیدصادق هاتفی، محمد جمالپور و محمد عفراوی توانایی‌های بازیگریش را ارتقا بخشید.


رضا نوری در سال ۱۳۹۲ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در ۲ فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم رضا نوری در این سال، بازیگری در فیلم چ به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا و سریال رنگ شک به کارگردانی فریبرز عرب‌نیا محسوب می‌شود.


رضا نوری سال ۱۳۹۲ فیلم چ نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. شاید مهم‌ترین بخش بیوگرافی رضا نوری بازی در فیلم چ بوده است. زندگی حرفه‌ای و بازیگری رضا نوری را باید مدیون اعتماد ابراهیم حاتمی‌کیا باشیم. چرا که اگر ابراهیم حاتمی‌کیا به عنوان کارگردان به رضا نوری برای بازیگری در فیلمش اعتماد نکرده بود، شاید رضا نوری مسیر سخت‌تری را باید برای دنیای بازیگری خود انتخاب می‌نمود. از رضا نوری نقل قول شده است که برای بازی خود در فیلم چ و همکاریش با ابراهیم حاتمی‌کیا به‌عنوان کارگردان ابراز رضایت کرده است. رضا نوری توانست با بازی در فیلم چ تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند، مخصوصا همکاری در کنار بازیگران نظیر فریبرز عرب‌نیا، اسماعیل سلطانیان، مریلا زارعی و سعید راد توانست سطح بازیگریش را متحول کند.

برخی از فیلم ها

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان