غبار ستاره

ماجراجویی , خانوادگی , فانتزی
  • 0 دیدگاه
  • 114 بازدید
6
غبار ستاره

غبار ستاره

داستان فیلم

غبار ستاره (به انگلیسی: Stardust) نام فیلمی است که براساس رمان گرد ستاره نوشته نیل گیمن ساخته شده‌است در سال ۲۰۰۷ میلادی اقتباسی سینمایی از این اثر به کارگردانی متیو وان و با بازی رابرت دنیرو ، میشل فایفر، پیتر اوتول و کلیر دانس ساخته شد که با اقبال مواجه شده‌است.

داستان در فیلم اندکی سینمایی شده، عناصر غریبه با آن مخلوط شده‌اند و برخی شخصیت‌ها حذف شده‌اند.


خلاصه داستان

یک روستای کوچک در نزدیکی دیواری است که آن را از سرزمین افسانه‌ای و جادویی جدا می‌کند.دانستان تورن از این دیوار عبور می‌کند و دختری را می بیند که برای زنی جادوگر که فروشنده دورگرد است کار می‌کند او عاشق او می‌شود و با او رابطه عاشقانه برقرار می‌کند اما در واقع آن دختر شاهزاده اونا است دانستان اما متوجه این موضوع نمی‌شود و پس از مدتی به روستای خود باز می‌گردد ۹ ماه بعد نوزاد پسری در کنار دیوار قرار داده می‌شود و همراه کاغذی که می گفت این فرزند دانستان است و تریستان نام دارد. .پس از ۱۸ سال پادشاه در بستر مرگ است و پسران او برای به دست آوردن باید یک یاقوت وجواهر با ارزش را پیدا کنند .

همه پسران پادشاه مرده‌اند و رقابت میان دو نفر آن‌ها به نام‌های پریموس و سپتیموس است .همزمان یک ستاره دنباله‌دار سقوط می‌کند و تریستان عاشق دختری به نام ویکتوریا شده ویکتوریا از تریستان می‌خواهد تا برای به دست آوردن تکه‌ای از آن ستاره به سرزمین افسانه‌ها برود.از طرفی سه جادوگر هم می خواهند تا با کشتن ستاره دنباله‌دار و در آوردن قلب او جوانی خود را باز یابند .

پس از ماجراهای فراوان تریستان دختری که ستاره دنباله‌دار را پیدا می‌کند و پس از مدتی عاشق او می‌شود .از طرفی یکی از جادوگران به نام لیما هم آن‌ها را تعقیب می‌کند او یک بار تا نزدیکی کشتن یوانی که همان ستاره است پیش می‌رود اما موفق نمی‌شود وتریستان جان او را نجات می‌دهد اما لیما، در همان مسافرخانه پریموس را می کشد . و حالا با مرگ پریموس ، سپتیموس که متوجه ماجرا شده هم آن‌ها را تعقیب می‌کند .در پایان تریستان با عبور از دیوار قسمتی از موی ایوین (ستاره) را با خود برای ویکتوریا می برد و این مو پس از عبور از دیوار تبدیل به خاک می‌شود تریستان به ویکتوریا می گوید که دیگر او را دوست ندارد اما ایوین به دنبال تریستان می‌خواهد از دیوار عبور کند اما تریستان با توجه به دیدن مو می فهمد او در صورت عبور از دیوار ازبین خواهد رفت.

پس تریستان سریع بازگشته و مانع ورود او به آن طرف دیوار می‌شود ا،درهمین هنگام لیما سر رسیده و یوانی را با خود می برد .تریستان او را تعقیب می‌کند و در آن حا سپتیموس هم به او ملحق می‌شود و موفق می‌شود یک خواهر او را بکشد. و لیما هم سپتیموس را می کشد ، در پایان تریستان موفق به کشتن خواهر دیگر و لیما می‌شود و مادر تریستان به او می گوید که او خواهر سپتیموس و پریموس و دختر پادشاه است .حالا چون تریستان تنها بازمانده پسر این خانواده است شاه می‌شود و با ایوین (ستاره دنباله دار) ازدواج می‌کند.


بازیگران

کلیر دینز در نقش ایوین ،ستاره دنباله دار

چارلی کاکس در نقش تریستان تورن

میشل فایفر در نقش لیما ،یکی از سه جادوگر

رابرت دنیرو در نقش کاپیتان شکسپیر

مارک استرانگ در نقش شاهزاده سپتیموس

کیت ماگووان در نقش شاهزاده اونا، مادر تریستان

ناتانیل پارکر در نقش دانستن تورن،پدر تریستان

بن بارنز در نقش جوانی دانستن تورن

جونا اسکانالان در نقش ممو ،یکی از سه جادوگر

سارا الکساندر در نقش امپوزا ،یکی از سه جادوگر

سینا میلر در نقش ویکتوریا فاستر

دیوید کلی در نقش محافظ دیوار

ایان مک‌کلن راوی

پیتر اوتول در نقش شاه استرومهولد

ریکی جرویز در نقش فردی،از خدمه کشتی شکسپیر

جیسون فلمینگ در نقش شاهزاده پریموس

روپرت اورت در نقش شاهزاده سکندوس

مارک ویلیامز در نقش بیلی

هنری کویل در نقش هومفری،دوست پسر ویکتوریا

جرج اینس در نقش سوسسایر

دکستر فلچر در نقش اسکینی پریت

ملانی هیل در نقش دیچواتر سال

اولیویا گرانت در نقش برنارد،وقتی با جادو از یک بز تبدیل به دختر زیبای صاحب مسافرخانه شد.

کوکو سامر در نقش اینگرید،خواهر یوانی

فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان