در جستجوی ناکجاآباد

زندگینامه
  • 0 دیدگاه
  • 382 بازدید
9
در جستجوی ناکجاآباد

در جستجوی ناکجاآباد

داستان فیلم

در جستجوی ناکجاآباد یا در جستجوی نورلند (به انگلیسی: Finding Neverland) فیلمی است ساخته سال ۲۰۰۴ میلادی به کارگردانی مارک فورستر. دیوید مگی فیلم‌نامهٔ در جستجوی ناکجاآباد را بر اساس نمایشنامهٔ مردی که پیتر پن بود نوشتهٔ آلن نی اقتباس کرد. این فیلم با موسیقی جان آ.پ. کاسزمرک از جشنوارهٔ آکادمی اسکار، برندهٔ جایزهٔ بهترین موسیقی اورجینال شد.


داستان

فیلم بر اساس زندگی حقیقی سر جیمز بری نویسندهٔ کودکان ساخته شده‌است. جیمزبری(جانی دپ) نویسندهٔ تئاتر برای بزرگسالان است که در لندن نمایش به اجرا درمی‌آورد. او با شکستی سخت از طرف روزنامه‌ها روبه‌رو می‌شود و بسیاری او را بی‌استعداد می‌شمارند حتی همسرش (رادا میچل)نیز به او اعتنا نمی‌کند .


او شدیداً تنهاست و بیشتر اوقات تنهایی به پارک می‌رود. او روزی در پارک با خانواده‌ای آشنا می‌شود؛ خانوادهٔ دیویس. مادر خانواده (سیلویا دیویس، کیت وینسلت) که بیوه شده‌است با چهار پسر شر و شیطان‌اش زندگی سختی می‌گذراند. جیمز که به این خانواده علاقه‌مند شده‌است، آن‌ها را الگوی داستان پیتر پن قرار می‌دهد. رفته رفته آن‌ها به هم وابسته‌تر می‌شوند.


بالاخره داستان پیتر پن شکل می‌گیرد. در شب افتتاحیه نمایش سیلویا سخت مریض می‌شود و در آستانهٔ مرگ است. اما جیمز که به قول داده‌بود او را روزی به نورلند (سرزمین پیترپن) ببرد در لحظهٔ مرگش نمایش را در خانهٔ او اجرا می‌کند. نورلند اکنون جایگاه بهشت را برای سیلویا دارد. سیلویا پا به بهشت می‌گذارد و با آرامش جهان را ترک می‌کند.


جیمز بعد از مرگ او چهار پسر او را با همسرش که حالا دیگر به نورلند اعتقاد دارد بزرگ می‌کند. او در ضمن به پیتر (که شخصیت پیترپن را از او گرفت) نویسندگی یاد می‌دهد. آن‌ها به فرشته‌ها و نورلند اعتقاد دارند. باری آنان سیلویا را هیچ‌وقت از یاد نمی‌برند.


جستارهای وابسته:

کتاب عشق سال های وبا

فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان