حیوانات شب زی (شب گرد)

معمائی , جنایی
  • 0 دیدگاه
  • 519 بازدید
10
حیوانات شب زی (شب گرد)

حیوانات شب زی (شب گرد)

داستان فیلم

حیوانات شب‌زی (به انگلیسی: Nocturnal Animals) یک فیلم نئو نوآر، مهیج و جنایی-معمایی آمریکایی به نویسندگی و کارگردانی تام فورد است که اقتباسی از رمان «تونی و سوزان»، به قلم آستین رایت در سال ۱۹۹۳ به شمار می‌رود. در این فیلم بازیگرانی همچون جیک جیلنهال، ایمی آدامز، آرون تایلر-جانسون، مایکل شنون، آیلا فیشر و آرمی همر ایفای نقش می‌کنند.

فیلم‌برداری حیوانات شب‌زی از ۵ اکتبر ۲۰۱۵ در لس آنجلس، کالیفرنیا آغاز شد و نخستین نمایش آن در ۲ سپتامبر ۲۰۱۶ در طی جشنواره فیلم ونیز بود. این فیلم در تاریخ ۱۸ نوامبر ۲۰۱۶ توسط فوکوس فیچرز در ایالات متحده اکران شد. فیلم با تحسین اغلب منتقدان همراه بود و در گیشه هم به توفیقی نسبی رسید.

حیوانات شب‌زی در سه رشته نامزد گلدن گلوب بود که موفق شد جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای فیلم درام را برای آرون تایلر-جانسون به خود اختصاص دهد. نقاط قوت اصلی فیلم داستان جذاب و پیچیده و بازی بازیگران به خصوص آرون تایلر-جانسون اعلام شده است.

حیوانات شب‌زی در هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای مایکل شنون شده بود اما این جایزه به ماهرشالا علی برای بازی در فیلم مهتاب تعلق گرفت.


خلاصه داستان

سوزان یک گالری‌دار موفق است که مدتی است از شوهرش ادوارد که نویسنده بوده طلاق گرفته است ولی وقتی کتاب جدید همسر سابقش که چاپ نشده به طور ظاهراً اتفاقی به او می‌رسد او با خواندن کتاب متوجه شباهت های فراوان بین زندگی واقعیش با داستان می‌شود و فکر می‌کند شوهر سابقش دیوانه شده و در فکر قتل اوست...


نامزدی و جوایز

هفتاد و چهارمین مراسم گلدن گلوب

برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد فیلم درام برای آرون تایلر-جانسون

نامزد بهترین فیلمنامه اقتباسی برای تام فورد

نامزد بهترین کارگردانی برای تام فورد

هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار

نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای مایکل شنون


فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان