اسماعیل داورفر (اسماعیل داور فر)

بازیگر | ثبت نشده!
  • اشتراک
  • 0 دیدگاه
  • 248 بازدید

بیوگرافی

اسماعیل داورفر (زاده ۱۳۱۱ خورشیدی در تهران - درگذشته ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۷) یک هنرپیشه ایرانی بود.

از فیلم‌های مهمی که وی بازی کرد می‌توان به آقای هالو ساخته داریوش مهرجویی و مجموعه‌های تلویزیونی دایی جان ناپلئون و آژانس دوستی و آپارتمان شماره ۱۳و آقای دلار اشاره کرد.

اسماعیل داورفر دارای دیپلم هنرستان هنرپیشگی بود. او از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران مدرک لیسانس گرفت و دارای دیپلم مدرسه تئاتر کالیفرنیا و مدرسه الیزابت هالووی بود و مدرک معادل دکترا در رشته بازیگری را از وزارت فرهنگ و هنر (اکنون ارشاد) گرفت.

یکی از ماندگارترین بازی‌های وی در نقش دوستعلی‌خان در مجموعه تلویزیونی دایی جان ناپلئون بود. این مجموعه تلویزیونی پیش از انقلاب ۱۳۵۷ در ایران تولید شد.اسماعیل داورفر نزدیک به شش دهه در عرصه بازیگری حضور داشت.

مرگ

داورفر پس از چند سال تحمل بیماری سرطان،در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۷ در سن ۷۶ سالگی بر اثر عارضه قلبی درگذشت و پیکرش سه روز بعد با حضور جمعی از دوستان و هم‌دوره‌هایش از مقابل تالار وحدت به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا تشییع شد.داود رشیدی (رئیس وقت انجمن بازیگران سینمای ایران) با اظهار تاسف از درگذشت وی گفت: «صبح امروز از طرف خانواده ایشان با من تماس گرفته شد و اعلام کردند حالشان خوب نیست و ظهر در تماس دیگری خبر درگذشت او را اعلام کردند.

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان