فلش(The flash)

اکشن , درام , رازآلود , علمی تخیلی
  • 0 دیدگاه
  • 379 بازدید
8
فلش(The flash)

فلش(The flash)

داستان فیلم

فلش (به انگلیسی:The Flash) یک مجموعهٔ تلویزیونی علمی_تخیلی آمریکایی، به کارگردانی گرگ برلانتی است که در آن گرانت گاستین نقش بری آلن/فلش را ایفا می‌کند. از دیگر بازیگران این،مجموعه`می‌توان`به`کندیسپتن،کارلوس والدس،دانیلپانابیکر،تام•کاواناوجسال•مارتین اشاره کرد.

این مجموعه تا کنون طی سه فصل از شبکه سی دابلیو پخش شده است. هم اکنون و از تاریخ ۱۸ مهر ۱۳۹۶، فصل چهارم این مجموعه تلویزیونی پخش می شود. قسمت ۹ این فصل در تاریخ ۱۴ آذر ۹۶ به عنوان پایان میان فصل از شبکه نمایش داده شد. مجموعه پس از تعطیلات کریسمس ۲۰۱۸ از تاریخ ۲۶ دی ۹۶ به کار خود ادامه داد.

خلاصه داستان

فصل اول

بری آلن جوانی دانشمند است که هنگام یازده سالگی، مادرش توسط موجودی باورنکردنی به قتل می‌رسد. پلیس سنترال سیتی، به اشتباه پدر بری را به عنوان مظنون شناخته و دستگیر می‌کند اما بری که می‌داند پدرش بی گناه است متخصص بررسی صحنه جرم پلیس می‌شود تا از راز قتل مادرش پرده بردارد. او نزد دوست پدرش، جو وست، پلیس سنترال سیتی و دخترش آیریس بزرگ می‌شود. در سال ۲۰۱۴، بری بر اثر انفجار شتاب‌دهنده ذرات اتمی آزمایشگاه استار (Star Lab) نُه ماه به کما می‌رود و وقتی بیدار می‌شود دچار تغییراتی شده و قدرتی عجیب به دست می‌آورد که او را تبدیل به سریع‌ترین انسان روی کره زمین، به نام فلش می‌کند. او در این راه با سه دانشمند آزمایشگاه استار به نام‌های دکتر هریسون ولز، کیتلین اسنو و سیسکو رامون آشنا می‌شود. در اثر منفجر شدن شتاب‌دهنده ذرات صاعقه حاصل از آن به چند انسان دیگر برخورد می‌کند و آن‌ها را تبدیل به فرا انسان‌های شروری می‌کند. بری از سرعتش برای متوقف کردن آن‌ها استفاده می‌کند. کم‌کم حقایق درمورد قتل مادر بری آلن برملا می‌شود. دکتر ولز در حقیقت فردی به نام ایبارد ثاون بوده‌است که از آینده آمده و در آینده از دشمنان سر سخت فلش می‌باشد. وی که قدرتی مشابه ولی بیشتر از فلش داشته‌است، به فلش معکوس (Revers Flash) معروف است و برای نابود کردن بزرگ‌ترین دشمنش، بری آلن در زمان سفر می‌کند و به دوران کودکی وی می‌رود. بری آلنِ بزرگ‌سال نیز او را دنبال می‌کند و کودکی خود را نجات می‌دهد اما ثاون عصبانی شده و مادر بری آلن را به قتل می‌رساند، تا اینکه درمییابد قدرتش برای سفر در زمان از بین رفته و دیگر توانایی بازگشت به زمان خود را ندارد پس به ناچار باید برای بازگشت از سرعت فلش استفاده کند، قدرتی که اکنون با کشتن مادر بری احتمالاً هرگز به وجود نخواهد آمد؛ بنابراین ثاون، دکتر ولز واقعی را پیدا کرده و به قتل می‌رساند و با دستگاهی که از آینده همراه خود آورده‌است خود را شبیه دکتر ولز کرده و به عنوان او معرفی می‌کند تا دستگاه شتاب‌دهنده ذرات را ساخته و دوباره فلش را بوجود بیاورد. در پایان بری فرصتی پیدا می‌کند و با استفاده از سرعتش به زمان گذشته یعنی زمان مرگ مادر خود می‌رود اما در زمان گذشته بری آلن دیگری که بچگی خود را نجات می‌دهد علامت داده که بری زمان حال مادر خود را نجات ندهد، بری آلن دوباره به آینده برای جنگ و مبارزه کردن با ایبارد ثاون و متوقف کردن او برمیگردد و سرانجام ایبارد ثاون بر اثر خودکشی کردن ادی ثاون کاراگاه پلیس و نامزد آیریس و جد ایبارد ثاون، از هستی محو می‌شود اما دنیا در خطر نابود شدن و فرورفتن در سیاه‌چاله ای به نام تکینگی قرار می‌گیرد و این بری آلن است که باید دنیا را نجات دهد.

فصل دومویرایش

بری آلن بعد از نجات زمین و مرگ ادی و رانی از بودن به عنوان فلش کناره می‌گیرد ولی بعد از اتفاقاتی و بازشدن چند دریچه به زمین شماره ۲ و وارد شدن ابر انسان‌ها از آن زمین به زمین شماره ۱ بری گروهش را بازسازی می‌کند. همچنین وصیت نامه‌ای از هریسون ولز (ثاون) پیدا می‌کند وی در آن به کشتن مادر بری اعتراف کرده‌است، بری آن را به پلیس نشان می‌دهد و پدر بری از زندان آزاد می‌شود. بعد از تکینگی فرا انسان سریع دیگری بنام زوم (هانتر زولومن) می‌آید که بسیار قدرتمند است و دختر دکتر هریسون ولز واقعی زمین ۲ را گروگان گرفته و هدف او گرفتن سرعت بری برای خود است. هم چنین دکتر هریسون ولز و فلش (جی گریک) زمین ۲ نیز به آنها می‌پیوندند و برای شکست دادن زوم تلاش می‌کنند. سیسکو رامون (وایب) نیز دارای قدرت فرا انسانی شده و الهاماتی دربارهٔ دنیای دیگر به چشم می‌بیند. با کمک قدرت‌های وایب، آنها متوجه می‌شوند که شخصی که خود را جی گریک یا همان فلش در زمین ۲ معرفی کرده در حقیقت همان زوم بوده و نام واقعی آن، هانتر زولومون، یک قاتل زنجیره‌ای معروف، می‌باشد. زوم در این بین نسبت به کیتلین علاقه پیدا می‌کند و او را به مخفیگاه شخصی خود برده و زندانی می‌کند. کیتلین اسنو در آنجا با یک زندانی ناشناس دیگر مواجه شده که بعدها مشخص می‌شود او جی گریک واقعی و فلش یک دنیای دیگر غیر از این دو دنیا (زمین ۳) است. در قسمت‌های پایانی فصل، زوم پدر بری آلن را به قتل می‌رساند تا اورا عصبانی کرده و قدرت تصمیم‌گیری و منطق فلش را از کار بیندازد اما با این حال از فلش شکست می‌خورد. بری آلن از بچگی مادر خود را از دست داده بود و پدرش که در زندان بوده حالابه قتل می‌رسد و همین شرایط باعث می‌شود که او دست به اقدامی نسنجیده و عجولانه بزند و به زمان کودکی خود رفته و جلوی قتل مادرش را بگیرد و ایبارد ثاون (فلش معکوس) را اسیر می‌کند. با این کار، مسیر خط زمانی (Time Line) به کلی عوض می‌شود و دنیایی جدید می‌سازد (Flash Point) که اتفاقات عجیبی در آن رخ می‌دهد.

فصل سومویرایش

بری آلن که پدر و مادر خود را نجات داده‌است، به آیندهٔ غریبی که برای خود ساخته رفته و مدتی در کنار پدر و مادر خود زندگی می‌کند اما در این بین خیلی چیزها متفاوت با آنچه که بری آلن به خاطر داشت اتفاق افتاده‌است. سیسکو مدیریت کل استارلبز را بر عهده داشته و یک فرد بسیار ثروتمند در کل ایالات متحده محسوب می‌شود. کیتلین اسنو پیشهٔ چشم پزشکی را انتخاب کرده و جوزف وست (که حکم پدر خوانده بری آلن را دارد) تبدیل به یک پلیس نا لایق و الکلی شده اما چیزی که عجیبتر است وجود تندروی دیگر است که همه آن را به عنوان فلش می‌شناسند. بری خیلی زود متوجه می‌شود که فلش دنیای جدید همان والی وست پسر کارآگاه جو وست است و خواهرش آیریس هم در این کار (مبارزه با مجرمین) به او کمک می‌کند. او که تغییرات حاصله را ناخوشایند می‌بیند، از کار خود بسیار پیشمان شده و ایبارد ثاون را به گذشته برده تا مادرش را دوباره به قتل برساند و خط زمانی مجدداً به مسیر عادی و سابقش بازگردد اما با بازگشت به آینده او متوجه می‌شود که باوجود اینکه کلیات همچون سابق شده‌است اما بعضی چیزها مثل روز اولشان نیست. برادر سیسکو (دانته) در یک تصادف رانندگی کشته می‌شود؛ کیتلین همانند همزاد خود در زمین ۲ قدرت‌های فرا انسانی کسب کرده‌است و به شروری بزرگ به نام کیلر فراست تبدیل شده که با سویتار (خدای سرعت) همکاری می‌کند. بری آلن یک همکار جدید به نام جولیان در اداره پلیس پیدا کرده که در ادامه عاشق کیتلین می‌شود و همین عشق باعث نجات کیتلین می‌شود در این بین او با شخصیت جدیدی به نام آلکمی (کیمیاگر) مواجه می‌شود که توسط سویتار مأموریت یافته که به همه افرادی که در Flash Point دارای قدرت بودند و الان قدرتی ندارند، قدرت‌هایشان را بازگرداند که از جمله این افراد والی وست است. بعد از شکست دادن آلکمی، بری سنگی که باعث آزادی ساویتار شده بود را به داخل اسپید فورس انداخت که باعث یک انفجار شد و بری به آینده پرت شد و در آینده دید که سویتار آیریس را به قتل می‌رساند حال او به زمان خود بازگشته و پنج ماه فرصت دارد تا آینده را تغییر داده و آیریس را نجات دهد.

جوایز

این مجموعه برنده جایزه برگزیده مردمو نامزد جایزه برگزیده کودکان نیکلودین است. این سریال کراس آور از سریال‌های دنیای مشترک کماندار می‌باشد و با سریال‌های این دنیای تلویزیونی کراس اور دارد.


فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان
  • سبحان تقی نژاد
    سبحان تقی نژاد 1 سال پیش

    خیلی زیبا وجزاب است پیشنهاد میکنم ببینین