مانیبال (Moneyball)

درام , زندگینامه , ورزشی
  • 0 دیدگاه
  • 581 بازدید
8
مانیبال (Moneyball)

مانیبال (Moneyball)

داستان فیلم


مانیبال (به انگلیسی: Moneyball) فیلمی آمریکایی در ژانر زندگی‌نامه‌ای، ورزشی و درام است که توسط بنت میلر کارگردانی و توسط کلمبیا پیکچرز منتشر شده است. داستان فیلم بر پایه کتابی با همین نام نوشته مایکل لوییز نوشته شده است. فیلم در مورد مدیر یک تیم ورزشی بیسبال (اوکلند اتلتیکس) به نام بیلی بین با بازی برد پیت می‌باشد.

این فیلم به سرپرستی جلال مقامی برای شبکه ۳ تلویزیون ایران دوبله شده است. در دوبله این فیلم ۱۳۳ دقیقه‌ای سعید مظفری به جای برد پیت بازیگر نقش بیلی بین ، ناصر احمدی به جای فیلیپ سیمور هافمن و رضا آفتابی نیز به جای جونا هیل در نقش پیتر گویندگی کرده است.

خلاصه داستان

مانیبال یک روایت واقعی از بیلی بین (با بازی برد پیت) مدیر ناموفق یک تیم بیسبال است. بیلی بین مدیر تیم بیسبال اوکلند اتلتیک است و تیمش نتایج بسیار ضعیفی را کسب کرده است و دو تن از بهترین بازیکنان خود را به خاطر همین مشکلات از دست میدهد به خاطر همین موضوع تیم اوکلند اتلتیک در آستانه فروپاشی قرار گرفته است اما بیلی بین که در سن جوانی با یک اشتباه ورزش بیسبال رو انتخاب کرده است راه بازگشتی را نمی‌بیند و تصمیم میگیرد نهایت سعی و تلاش خود را به کار گیرد تا بتواند تیمش را از بحران نجات دهد! او با کمک فردی به نام پیتر براند دست به اقدام عجیبی میزند و براساس یک سری معادله های ریاضی برخی از بازیکنان را به خدمت میگیرد تا اینکه به خاطر همین تصمیم رفته رفته تیم نتایج بهتری میگیرد و موفقیتی تاریخی را رقم میزند.
نامزدی های اسکار

    نامزد اسکار بهترین فیلم برای برد پیت و ریچل هارویتز و مایکل د لوکا
    نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای برد پیت
    نامزد اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای جونا هیل
    نامزد اسکار بهترین فیلمنامه نویسی اقتباسی برای استیون زایلیان
    نامزد اسکار بهترین تدوین


فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان