میهن (زادگاه)

درام , رازآلود , جنایی
  • 0 دیدگاه
  • 32 بازدید
6
میهن (زادگاه)

میهن (زادگاه)

داستان فیلم

میهن یا زادگاه (به انگلیسی: Homeland) مجموعه‌ای تلویزیونی محصول آمریکا است که در ژانر سیاسی-هیجانی توسط الکس گانسا و هاوارد گوردون برای شبکه شوتایم تولید شده‌است. این سریال بر پایه مجموعه تلویزیونی اسراییلی اسیران جنگ ‏(en)‏، به تهیه‌کنندگی گیدئون راف ‏(en)‏ است.

کلیر دانس در نقش کری متیسون نقش‌آفرینی می‌کند. متیسون، افسر عملیاتی سیاست که در طی تحقیقاتش در عراق به افسر تازه رها شده از دست القاعده مشکوک می‌شود. وی براین عقیده است که این افسر از لحاظ روانی تغییر یافته و به سمت دشمن متمایل شده تا به امنیت ملی صدمه وارد نماید.

این مجموعه در ایالات متحده آمریکا، در شبکهٔ کابلی شوتایم پخش می‌شود و توسط فاکس ۲۱ تولید شده‌است. این مجموعه از ۲ اکتبر ۲۰۱۱ (۱۰ مهر ۱۳۹۰) اولین قسمت این مجموعه دو هفته پیش از نمایش سراسری در شبکه، به صورت آنلاین در دسترس قرار گرفت. در ۲۲ اکتبر ۲۰۱۲، مسئولان شبکه شوتایم تصمیم گرفتند تا مجموعه را برای فصل سوم نیز ادامه دهند. این مجموعه به‌طور کلی با دیدگاه‌ها و بازخوردهای مثبت همراه بود و چندین جایزه از قبیل جایزه امی آخرشب برای بهترین مجموعه درام، بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر زن در سال ۲۰۱۲ و جایزه گلدن گلوب برای بهترین مجموعه تلویزیونی - درام در سال‌های ۲۰۱۲ را کسب کرده‌است.


دید کلی

فصل اول

این مجموعه در بارهٔ اقدامات جاسوسی و شناسائی کری متیسون، یک افسر عملیاتی سیا است که بعد از عملیاتی بدون اجازه در عراق، مجبور به استعفا و بازگشت به مرکز مبارزه با تروریسم در لانگلی، ویرجینیا شده‌است. وی در زمان عملیاتش در عراق توسط تروریست محکومی که قرار است تا لحظاتی بعد اعدام شوداز این موضوع مطلع می‌شود که درزندان القاعده یک سرباز آمریکایی محبوس است که (تغییر یافته) است. وی در ابتدا موضوع را غیر مهم می‌داند اما بعدها با آزادی یکی از سربازان آمریکایی که هشت سال توسط القاعده در عراق و افغانستان اسیر بوده، موضوع را به جریان می‌اندازد. وی، براساس گفته‌های خبرچینش، معتقد است که وی به سمت القاعده متمایل شده تا مقاصد رئیس فعلی القاعده -بعد از مرگ اسامه بن لادن- ابونظیر را در آمریکا برآورده سازد و به امنیت ملی آسیب وارد نماید. متیسون در راه اثبات نظریاتش با مشکلاتی اعم از عملیات غیرقانونی شنود علیه افسر آمریکایی و مشکلات روانی خویش دست به گریبان است. در این راه تنها «سال برنسون»، رئیس بخش خاورمیانه سازمان سیا و یکی از دوستان سابقش وی را یاری می‌نمایند. در هر حال دولت تصمیم می‌گیرد تا برودی را به عنوان یک قهرمان ملی معرفی نماید. با آگاهی از این موضوع که امکان ندارد بتواند به روسایش جاسوس بودن برودی را اثبات کند بدون اطلاع «سال برنسون» شنودها و دوربین‌هایی در منزل او کارمی‌گذارد. پس از آنکه «سال» از این کار بدون هماهنگی و غیرقانونی متیسون مطلع می‌شود او را مجبور می‌کند که شنودها و دوربین‌ها را از منزل برودی بردارد. متیسون برای اینکه نتیجه بهتری را بدست آورد تصمیم می‌گیرد که شخصاً به برودی نزدیک شود و با این مقصود با وی رابطه عاشقانه برقرار می‌سازد اما نمی‌تواند مدرکی بدست آورد. در نهایت برودی با همکاری ابونظیر طراحی اقدامی تروریستی را آغاز می‌کند. اما در لحظه آخر بخاطر دخترش که متسیون وی را وادار به این کار کرده‌است، از انجام کار سرباز می‌زند.


فصل ۲ (۲۰۱۲)

در فصل دوم کری که از کار در سیا کنارگذاشته شده بود، مجدداً به‌کار فراخوانده می‌شود تا با همکاری برودی ابونظیر را دستگیر نمایند. فیلم ویدئویی که برودی قبل از انجام عملیات انتحاری ضبط کرده بود در لبنان به دست کری متیسون می‌افتد و وی با همکاری «سال» و تحلیل‌گر جدید تیم، پیتر کوئین، برودی را به مأمور دوجانبه تبدیل کرده و وی را وادار به همکاری می‌کنند. برودی در سیا اعتراف کرده و حاضر می‌شود تا دوسره بازی کند. این کار با افزایش محبوبیت وی به عنوان عضو کنگره و معاون ریاست جمهوری احتمالی در آینده هم‌زمان می‌شود و از طرفی رابطه وی با کری بیشتر می‌شود. برودی و متیسون ار انفجاری که در دفتر سیا رخ می‌دهد سالم باقی می‌مانند اما رئیس سیا و تعداد زیادی از افراد دیگر کشته می‌شوند. فیلم ضبط شدهٔ برودی این بار از سوی طرفداران ابونظیر پخش می‌شود و برودی به عنوان یک خائن معرفی مگردد. برودی با کمک کری از آمریکا فرار می‌کند و در نهایت جسد ابونظیر توسط «سال» به دریا انداخته می‌شود.


فصل سوم (۲۰۱۳)

سکانسهای ابتدائی فصل سوم، شرایط پس از انفجاری رانشان می‌دهد که توسط ابونظیر در دفتر سیا صورت گرفته‌است. کری متیسون به خاطر دانسته‌هایش از سوی کنگره مورد بازخواست قرار می‌گیرد و «سال» تصمیم می‌گیرد که به نوعی وی را فدا کند تا از سیا محافظت نماید، چراکه سیا می‌دانست برودی خائن است اما اقدامی نکرده بود. «سال» قصد دارد تا از طریق انکار متیسون، وی را طعمه‌ای برای مجید جوادی (با بازی شان توب)، کسی که حامی مالی بمب‌گذار در دفتر لنگلی سازمان سیا بود، قرار دهد. بعداً به کری اطلاع می‌دهد فردی که بمب‌گذاری را طرح‌ریزی کرده هنوز در آمریکاست. خانواده برودی به خاطر عملیات منتسب به نیکلاس برودی در گذران زندگی دچار مشکل می‌شوند. در همین حال برودی در کاراکاس مخفی شده‌است. وی در اثر یک حادثه به هروئین و موارد مخدر معتاد می‌شود. «سال» وی را از زندانی که در آن محبوس است فراری داده و برای مأموریتی در نظر می‌گیرد. وی باید به ایران برود تا بتواند به بمب‌گذار اصلی نزدیک شود. وی فردی به نام «دانش اکبری» است که فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌باشد. منظور طرح وی از نزدیک شدن به اکبری قتل وی بدست برودی است. بعد از سلسله جریاناتی، برودی به اکبری نزدیک می‌شود و مدعی می‌شود اطلاعات ارزشمندی ی از احتمال وقوع حوادثی مهم دارد و در طی ملاقاتش با اکبری وی را به قتل می‌رساند. متیسون به برودی کمک می‌کند که از محل حادثه بگریزد. اما براساس یک دستور مستقیم از سوی رئیس‌جمهور آمریکا و برای افزایش شانس جوادی برای ارتقاء در سازمان، برودی خود را به سپاه تسلیم می‌کند و در نهایت اعدام می‌شود. در انتهای این فصل کری متیسون از سوی سازمان سیا به عنوان رئیسِ دفترِ ترکیه سیا منصوب می‌شود.


فصل ۴ (۲۰۱۴)

فصل چهارم این مجموعه از مکانی در افغانستان و پاکستان آغاز می‌شود که کری متیسون برای مأموریتی خطرناک به خاورمیانه اعزام شده‌است. این فصل از ۵ اکتبر ۲۰۱۴ آغاز گردید.


فصل ۵ (۲۰۱۵)

فصل پنجم سریال دو نیم سال بعد از اتفاقات فصل چهارم می‌باشد و وقایع در کشور آلمان رخ می‌دهد.


فصل ۶ (۲۰۱۷)

فصل ششم در ۱۲ قسمت با تمرکز به زندگی کری متیسون نوشته شده‌است. به آمریکا بازگشته و در بروکلین نیویورک مستقر است. او در بنیادی کار می‌کند که می‌کوشد شرایط زندگی مسلمانان در آمریکا را بهبود ببخشد. در ادامه ابن فصل شاهد انتخابات ریاست جمهوری خواهیم بود که در دو روز انتخابات و روز تحلیف ریاست جمهوری روایت می‌شود. این فصل همچنین به موضوع برجام (برنامه جامع اقدم مشترک) می‌پردازد.


فصل ۷ (۲۰۱۸)

کری متیسون شغلش را در کاخ سفید ترک کرده و به واشینگتن برمی‌گردد تا با مگی، خواهرش زندگی کند. برنسون که به زندان افتاده، پیشنهاد استخدام به عنوان مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور را می‌پذیرد و با رئیس‌جمهور کین، بر سر آزادی ۲۰۰ نفر از اعضای جامعه اطلاعاتی آمریکا که در فصل قبل، به دستور کین دستگیر و زندانی شده‌اند، به توافق می‌رسد.


بازیگران

بازیگران اصلی

کلیر دانس در نقش کری متیسون، افسر عملیاتی سیا در مرکز ضد تروریسم.

دامین لویس در نقش نیکلاس برودی، گروهبان نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا، که در طی عملیات نیروی دلتا و بعد از تحمل هشت سال اسارت توسط القاعده آزاد شده‌است.

مندی پاتینکین در نقش «سال برنسون»، رئیس بخش خاورمیانهٔ سیا. وی رئیس سابق کری و راهنمای وی بوده‌است.

مورینا بکرین در نقش جسیکا، همسر نیکلاس برودی.

دیوید هاروود (فصل ۱–۲) در نقش دیوید استس، فرماندهٔ مرکز ضدتروریسم سیا. وی رئیس مستقیم کری متیسون است.

دیگو کلاتنهوف (فصل ۱–۲ با حضور میهمان در ۳) در نقش مایک فابر، سرهنگ نیروی دریایی ارتش آمریکا. وی دوست نزدیک برودی تا قبل از اسارت است که بعد از اسارت او و با این تصور که برودی مرده‌است با خانوادهٔ برودی رابطهٔ نزدیک پیدا کردو با همسرش ارتباط عاشقانه برقرار می‌سازد.

مورگان سِـیلـِر در نقش دینا برودی، فرزند نیکلاس برودی.

جکسون پیس در نقش کریس برودی، فرزند نیکلاس برودی.

جرمی شرایدن (فصل ۱ میهمان-در ۲ اصلی) در نقش معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا به نام والدن.

نوید نگهبان در نفش ابو نظیر، عضو بلندپایهٔ القاعده.

دیوید مورسیانو در نقش ویرژیل (فرعی در ۱ و اصلی ۲ و۳) عنوان کمکِ کری متسیون در نظارت بر نیکلاس برودی.

رابرت فرند (فصل‌های ۲–۳) در نقش پیتر کویین، تحلیلگر سیا

ساریتا چوداهری (میهمان در فصل ۱–۲ و اصلی در ۳) در نقش میرا رابینسون، همسرِ سال

تریسی لتس در نقش سناتور آندرو لاکهارت، رییسِ قهارِ کمیسون (از فصل ۳)


بازیگران میهمان

امیر اریسون در نقش فرید بن عباد، از خاندان سلطنتی پادشاهی عربستان سعودی.[۱۱]

برینا براون در نقش لین رید، از دوستان فرید بن عباد.

هارش تیتینزان در نقش دنی گالوز، افسر سازمان سیا از گواتمالا

کریس چاک در نقش تام واکر، سرباز سابق نیروی دریایی ایلات متحده که همراه برودی اسر القاعده بود

امی هارگریوز در نقش مگی متیسون، خواهر و پزشک کری

موری استریلنگ در نقش ماکس، دستیار برادر ویرژیل یاری دهنده ویژیل و کری

تیلور کواسکی در نقش زَندِر، دوست دینا

جیمز ریبورن در نقش فرانک متیسون، پدر کری

زولیحا راینینسون در نقش رؤیا حَمَد، واسط ابونظیر


تولید

تاریخچه گسترش

داستان فیلم براساس داستان گیئون راف، که کارگردان مجموعهٔ اسراییلی هاتوفیم که با نام اسیر جنگی نیز شناخته می‌شود، توسعه داده شد. این کار اوایل سال ۲۰۱۰ توسط الکس گانسا و هاوارد گوردون آغاز شد. شوتایم قسمت اول مجموعهٔ میهن در ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۰، را به عنوان اولین کار دیوید نونز به عنوان مدیرعامل جدید شوتایم سفارش داده‌شد. هاوارد گوردون، الکس گانسا، گیدئون راف قسمت اول، پایلوت، را با همکاری یکدیگر نوشتند و مایکل کوئستا آن را کارگردانی نمود. گوردون، راف و گانسا به همراه آوی نیر و ران تلم تهیه‌کنندگان سریال بودند.

در ۷ آوریل ۲۰۱۱، شوتایم به ساخت این مجموعه با ۱۲ قسمت چراغ سبز نشان داد. همچنین اعلام شد که ممکن است چیپ جانسون نیز به گروه تهیه‌کنندگان اضافه شود. مایکل کوئستا نیز که کارگردانی قسمت پایلوت را برعهده داشت نیز به گروه تهیه‌کنندگان پیوست.

در ۲۱ ژوئیه ۲۰۱۱(۳۰ تیرماه ۱۳۹۰)، در کنفرانس کمیک کان سن‌دیگو، شبکهٔ شوتایم اعلام نمود که میهن از دوم اکتبر ۲۰۱۱ نمایش داده خواهدشد. همچنین اعلام شد که اسامی مجموعه با بازی کلید دانس و دمین لوییس به کری متیسون و نیکلاس برودی تغییر کرده‌است. این مجموعه توسط فاکس ۲۱ (وابسته به نیوز کورپورشن، متعلق به روبرت مورداک) تولید می‌شود.


نقش‌آفرینی

اسامی نقش‌آفرینان در این مجموعه در نوامبر ۲۰۱۰(آبان ۱۳۸۹) اعلام شد که طی آن کلیر دانس اولین فردی بود که حضورش قطعی شده‌بود. دانس، در نقش مأموری از آژانس اطلاعاتی آمریکا، سیا، است که دارای اختلالات روانی‌است. مندی پاتیکین، نفر بعدی بود که به گروه اضافه شد تا ایفاگر نقش «سال برنسون» باشد. وی فردی باهوش و دارای رفتاری سیاستمدارانه که حامی اصلی کری متیسون است و به پشتیبانی از وی در مجراهای قانونی می‌پردازد. دیگو کلاتنهوف، مورگان سِـیلـِر و جکسون پیس به عنوان آخرین بازیگران به مجموعه پیوستند. کلاتنهوف نقشِ مایک فابر، دوست نزدیک برودی و سرباز سابقی را بازی می‌کرد که پس از اعلام مرگ برودی به خانواده وی نزدیک شده بود. سی‌لور نقش دختر برودی، دینا و پیس نیز نقش پسر وی، کریس را بازی می‌کرد. بعداً، جرمی شرایدن و نوید نگهبان، امیر آریسون و برایانا بروان به فهرست بازیگران میهمان پیوستند. «شرایدن» نقش معاون رئیس‌جمهور و «نگهبان» نقشِ «ابونظیر» ترورست خطرناک را ایفا می‌کردند.

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان