مانک

کمدی , درام , جنایی
  • 0 دیدگاه
  • 23 بازدید
9
مانک

مانک

داستان فیلم

مانک (به انگلیسی: Monk) نام مجموعه تلویزیونی آمریکایی است به کارگردانی اندی برکمن که از ۱۲ ژوئیه ۲۰۰۲ تا ۴ دسامبر ۲۰۰۹ از شبکه USA NETWORK پخش شده‌است. مانک با ۴٫۳۳ میلیون تماشاگر رکورد پر بیننده‌ترین مجموعه تلویزیونی را در آمریکا شکسته است.


داستان مجموعه

ادرین مانک در سال ۱۹۵۸ در سن فرانسیسکو بدنیا آمد. او و برادرش امبروز دوران کودکی سختی را پشت سر گذاردند. مادرشان در تربیت آن‌ها زنی بسیار سخت گیر بود که از هر گونه تماس جسمی با آنان خودداری می کرد. پدرشان خیلی زود از همسرش جدا می‌شود، آنان را ترک می‌کند و دیگر بازنمی گردد. مانک دچار بسیاری از وسواس‌های فکری-رفتاری و هراس‌های بیمارگونه می‌شود که سبب رنجشش می‌شود.

در دانشگاه، مانک خیلی زود دلباخته ترودی آلیسون همدانشگاهی خود می‌شود و با او ازدواج می‌کند. پس از دانشگاه، مانک وارد خدمت پلیس می‌شود. این دوران بهترین روزهای زندگی اوست. در زندگی زناشویی خوشبخت است و با هوش بسیار خود در کار به دام انداختن خلافکاران از کارآمدترین‌ها شمرده می‌شود.

این خوشبختی چندان دوام نمی‌یابد. در ۱۴ دسامبر ۱۹۹۷ ترودی در یک بمب گذاری در خودرو کشته می‌شود. زندگی ادرین از هم می پاشد. تنها به کمک پرستارش شارونا فلمینگ و روانکاوش چارلز کروگر به زتدگی ادامه می‌دهد. به سبب بیماری روانی از کار پلیس کنار گذاشته می‌شود. تا اینکه با نام مشاور و کارآگاه خصوصی به همکاری با دو افسر شهربانی سروان للاند استتل مایر و ستوان رندل دیشر فرا خوانده می‌شود. پس از آنکه شارونا، خسته از وسواس‌های ادرین، کارش را ترک می گوید و به راه دور می رود، ادرین ناتالی تیگر را که مادر دختر نوجوانی است و از چند سال پیش از همسرش جدا شده، به نام منشی و همدم برمی گزیند تا جای خالی شارونا را پر کند. تنها معمای ناگشوده برای ادرین راز کشته شدن همسرش ترودی است. مانک همواره در پی آن است تا قاتل همسرش را بیابد.


بازیگران

تونی شالهوب: ادرین مانک

تریلور هاوارد: ناتالی تیگر

تد لوین: سروان للاند استتل مایر

جیسن گری استنفورد : ستوان راندل دیشر

ناتاشا مولر: شارونا فلمینگ

استانلی کمل: دکترچارلز کروگر

بیتی شرم: شارونا فلمینگ


افتخارات و جایزه‌ها

جایزه امی ۲۰۰۳ برای بهترین بازیگر مرد مجموعه طنز تلویزیونی به تونی شالهوب

جایزه امی ۲۰۰۳ برای بهترین موسیقی متن به جف بییل

گلدن گلوب ۲۰۰۳ برای بهترین بازیگر مرد مجموعه طنز تلویزیونی به تونی شالهوب

جایزه امی ۲۰۰۵ برای بهترین بازیگر مرد مجموعه طنز تلویزیونی به تونی شالهوب

جایزه امی ۲۰۰۶ برای بهترین بازیگر مرد مجموعه طنز تلویزیونی به تونی شالهوب

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان