موجودات آسمانی

درام , زندگینامه , جنایی
  • 0 دیدگاه
  • 424 بازدید
7
موجودات آسمانی

موجودات آسمانی

داستان فیلم

موجودات آسمانی(Heavenly Creatures (1994 فیلمی محصول سال ۱۹۹۴ است. بعد از به شهرت رسیدن پیتر جکسون در زمینه تبدیل داستان به تصویر تمام نگاه‌ها به فیلم جدید او که یک شانس برایش تلقی می‌شد بود.

فیلمی که دراصل از یک داستان واقعی الگوبرداری شده‌است یعنی پارکر هولم جنایتکار و جنایتی که با دو دختر نوجوان که یکی از آنها دخترش بود در شهر کرایست چرچ در سال ۱۹۵۳ انجام داد.


همکار جکسون، فرن والش او را ترغیب به ساختن فیلمی از روی این واقعه کرد. از جکسون نقل شده‌است که این فیلم را فقط بخاطر علاقه والش به این داستان ساخته‌است. همزمان با شهرت یافتن فیلم جدید جکسون رسانه‌های نیوزلند نیز شروع به تجسس در زندگی ژولیت هولم یعنی یکی از همان دو دختر نوجوان شدند. نویسنده‌ای که در حال حاضر کتاب‌های خود را با نام آن پری به چاپ می‌رساند.

جکسون در این فیلم از بازیگرانی همچون ملانی لینسکی در نقش پارکر و کیت وینسلت در نقش هولم استفاده کرد. این فیلم نامزد جوایز اسکار در بخش فیلمنامه شد و همچنین جز ۱۰ اثر برتر سال از نگاه تایم، گاردین، قاصد صبح سیدنی و قاصد نیوزیلند شد.


موفقیت مخلوقات آسمانی موجب جلب توجه شرکت میراماکس به کارهای پیتر جکسون و در نتیجه نمایش گسترده فیلم در آمریکا و امضای قرارداد به عنوان اولین همکاری بین آنها شد.

فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان