کسی از گربه های ایرانی خبر ندارد

درام
  • 0 دیدگاه
  • 174 بازدید
7
کسی از گربه های ایرانی خبر ندارد

کسی از گربه های ایرانی خبر ندارد

داستان فیلم

کسی از گربه‌های ایرانی خبر ندارد (به انگلیسی: No One Knows About Persian Cats) فیلم سینمایی محصول کشور ایران است با فیلمنامه مشترکی از بهمن قبادی، حسین م. آبکنار، رکسانا صابری که به صورت بدون مجوز و زیرزمینی در این کشور ساخته شده‌است. حامد بهداد، نگار شقاقی، اشکان کوشانفر، بابک میرزاخانی و سروش لشکری و چند تن دیگر از نوازنده‌ها و خواننده‌های موسیقی زیرزمینی ایرانی در سبک رپ و راک از بازیگران این فیلم هستند.


خلاصه داستان

دختر و پسر جوانی بعد از آزادی از زندان، برای جمع کردن یک گروه جدیدِ موزیک، به قلب تهران می‌زنند و سفری زیرزمینی را شروع می‌کنند تا تک تک افراد بندشان را از میان گروه‌های مخفی زیرزمینی پیدا کنند. آن‌ها می‌خواهند از ایران بروند تا خودشان را به جشنواره‌ای در برلین و پاریس برسانند اما بیشترشان برای رفتن از ایران نه پولی دارند و نه پاسپورتی. جوان دیگری تلاش می‌کند تا برایشان پاسپورت جعلی جور کند و قبل از رفتن‌شان ترتیب کنسرتی مخفی را در تهران بدهد و …


گروه تولید

تهیه‌کننده، طراح، نویسنده و کارگردان: بهمن قبادی

نویسندگان فیلمنامه: بهمن قبادی، حسین مرتضائیان آبکنار، رکسانا صابری

مدیر فیلمبرداری: تورج اصلانی

تدوین: هایده صفی یاری

برنامه‌ریز: سپهر میکائیلیان

دستیاران کارگردان: مهدی پورموسی، سپهر میکائیلیان، بتین قبادی

صدا بردار: نظام الدین کیایی

صدا گذار: بهمن اردلان

مدیر تولید: بهروز قبادی

بازیگران

حامد بهداد

نگار شقاقی

اشکان کوشانژاد

سروش لشکری

بابک میرزاخانیحضور در جشنواره‌ها و مراکز هنری و سینمایی

جشنواره فیلم کن از ۲۴ اردیبهشت تا ۳ خرداد ۱۳۸۸ بخش نوعی نگاه


جوایز

جایزه ویژه بخش نوعی نگاه جشنواره کن ۱۳۸۸

این فیلم که در مراسم افتتاحیه بخش نوعی نگاه شصت و دومین جشنواره کن به نمایش درآمد، توانست جایزه ویژه این بخش را به خود اختصاص دهد.

همچنین جایزه «فرانسوا شاله» این جشنواره را از آن خود کرد. این جایزه ۱۳ سال است که در جشنواره کن اهدا می‌شود و بهمن قبادی پیش از این نیز این جایزه را برای فیلم «آوازهای سرزمین مادری ام» در سال ۱۳۸۱ دریافت کرده‌است.

«کسی از گربه‌های ایرانی خبر نداره» پیش از نمایش در افتتاحیه بخش نوعی نگاه، برای اهالی مطبوعات و رسانه‌ها اکران شد و به گزارش رسانه‌های خارجی مورد استقبال منتقدین و تماشاگران قرار گرفت.

جایزه «فرانسوا شاله» (François Chalais) از جشنواره بین‌المللی فیلم کن، فرانسه، ۱۳۸۸

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان