فرزند صبح

زندگینامه
  • 0 دیدگاه
  • 470 بازدید
9
فرزند صبح

فرزند صبح

داستان فیلم

فرزند صبح نام فیلمی سینمایی به کارگردانی و نویسندگی بهروز افخمی محصول ایران می‌باشد. فرزند صبح به زندگی سید روح‌الله خمینی در دوران کودکی و تا هفت‌سالگی می‌پردازد و بخشی از آن نیز به دستگیری وی در پانزده خرداد می‌پردازد.


بهروز افخمی به دنبال پذیرفته شدن این فیلم در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر سال ۱۳۸۹ در نامه‌ای خطاب به مهدی مسعودشاهی، دبیر جشنواره، هر گونه دخالت خود را در جریان ساخت یا حتی نظارت این فیلم را تکذیب کرد.

این فیلم که ساخت آن از مهرماه سال ۱۳۸۳ آغاز شده‌است، هنوز در مرحله تولید به سر می‌برد. در این فیلم عبدالرضا اکبری نقش خمینی در میانسالی را ایفا می‌کند و بازیگران دیگری همچون هدیه تهرانی، محمدعلی کشاورز، آتیلا پسیانی، محمدرضا شریفی‌نیا، الیکا عبدالرزاقی، فرهاد قائمیان نقش‌های دیگر را بازی می‌کنند. شایان ذکر است که محمدرضا شریفی‌نیا نقش سید احمد خمینی و هدیه تهرانی نقش دایه خمینی را ایفا می‌کنند.

بهروز افخمی در گفتگو با فرانس پرس اظهار داشته‌است: «ساخت این فیلم به پیشنهاد مؤسسه ترویج آثار امام بود. اما من در ابتدا مخالفت کردم، چون از من انتظار داشتند که سال‌های رهبری امام خمینی را در فیلم بیاورم که این ممکن نبود. سپس آنها به من اختیار دادند تا فیلم را در هر دوره از زندگی امام که می‌خواهم، بسازم.»

تولید این فیلم به علت نوع انتخاب بازیگران از ابتدا با حاشیه‌ها و جنجال‌های بسیاری همراه بوده‌است. این فیلم احتمالاً به جشنواره فیلم فجر بیست و هفتم خواهد رسید.  از سوی دیگر با توجه به طول کشیدن دوبله فیلم به مدیریت دوبلاژ بهرام زند امکان نرسیدن فیلم به جشنواره نیز هست. همچنین ناصر طهماسب به عنوان گوینده نقش امام برای فیلم انتخاب شد.

در حالی که در طول ساخت فیلم خبر از ساخت موسیقی فیلم توسط انیو موریکونه آهنگساز مشهور ایتالیایی که کارهایی همچون موسیقی متن فیلم‌هایی همچون روزی روزگاری در آمریکا و خوب بد زشت را در کارنامه خود دارد به گوش می‌رسید، وی این خبر را تکذیب کرد.

هزینه‌های تولید این فیلم پس از ساخت نزدیک به چهار برابر برآورد اولیه بود[۱۵] و عوامل زیادی در به طول کشیدن پروژه دست داشتند.

فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان