مرد آهنی 2

اکشن , هیجان انگیز , ابرقهرمانی
 • 0 دیدگاه
 • 405 بازدید
5
مرد آهنی 2

مرد آهنی 2

داستان فیلم

مرد آهنی ۲ (به انگلیسی: Iron Man 2) نام فیلمی ابرقهرمانی ساختهٔ آمریکا در سال ۲۰۱۰ و بر پایه یکی از ابرقهرمان‌های سری داستان‌های کامیک شرکت مارول با نام مرد آهنی بوده و ادامهٔ فیلم مرد آهنی (۲۰۰۸) می‌باشد.

داستان:

در اخبار روسیه ماجرای رئیس شرکت استارک، تونی استارک که هویت خود را به عنوان مرد آهنی بر ملا می‌کند، پخش می‌شود. ایوان وانکو، کسی که پدرش، آنتون وانکو، به تازگی فوت کرده‌است اخبار را می‌بیند و تصمیم به ساخت آرکی شبیه به آرک استارک می‌گیرد.

تا شش ماه بعد استارک از زره خود برای ایجاد صلحی جهانی در تلاش است. تونی با برگزاری نمایشگاه استارک در فلاشینگ مدوز، سعی دارد تا میراث پدرش هاوارد را زنده نگه دارد. سناتور سترن در تلاش است تا با محکوم کردن استارک در دادگاه، زره را از او بگیرد. استارک با ادعا کردن دور بودن دیگر کشورها و شرکت‌ها از این تکنولوژی و متعلق بودن آن به دارایی‌های شخصی خود، از تسلیم کردن آن به دولت خودداری می‌کند.

هستهٔ پالادیمی آرک که تونی را زنده نگه داشته و انرژی کافی برای زره را تأمین می‌کرد، حالا کم‌کم او را مسموم می‌کند و او نمی‌تواند جایگزینی برای این عنصر پیدا کند. به خاطر ناراحتی و بی پروایی تونی، تصمیم می‌گیرد خبر مرگ نزدیک خود را به کسی نگوید. او دستیار شخصی خود، پپر پاتز را به عنوان مدیر عامل انتخاب می‌کند و ناتالی راشمن را به عنوان دستیار شخصی استخدام می‌کند.

وانکو به استارک در مسابقهٔ ماشین رانی جریان موناکو با شلاقی که توسط آرک تغذیه می‌شود، حمله می‌کند. تونی موفق می‌شود تا وانکو را با زرهٔ قابل حمل خود شکست بدهد اما متوجه می‌شود که او پسر همکار قدیمی پدرش، آنتون وانکو، بوده که با کمک یکدیگر اولین رآکتور آرک را ساخته بودند. آنتون به خاطر همکاری با استارک، از شوروی اخراج شده بود و در فقر مرده بود. با شکست خوردن وانکو و فرستاده شدندش به زندان، جاستین همر رقیب قدیمی استارک، با صحنه‌سازی مرگ وانکو او را از زندان فراری داده و مشغول به ساخت زره‌هایی برای شرکت خودش می‌کند.

استارک در جشنی که باور دارد آخرین جشن تولد عمرش است، مست می‌کند و باعث می‌شود تا دوستش جیمز رودس مداخله کند. رودس زره شماره ۲ را به تن می‌کند و با تونی مبارزه می‌کند. مبارزه این دو با تداخل امواج شلیک شده از دو زره با انفجاری بزرگ پایان می‌پذیرد. بعد از نبرد، رودس به قرارگاه خود بازمی‌گردد. نیک فیوری رئیس شیلد به استارک نزدیک می‌شود و بعد از آنکه جاسوس بودن مأمور ناتاشا رومانوف را برای استارک توضیح می‌دهد، برای او تعریف می‌کند که پدرش هاورد یکی از بنیانگذاران شیلد و از دوستان او بوده‌است. فیوری یک سری از وسایل قدیمی پدر تونی را به او می‌دهد: یک پیغام مخفی شده در دایوراما از نمایشگاه استارک سال ۱۹۷۴ که یک عنصر جدید را نشان می‌دهد. تونی به کمک کامپیوتر خود جارویس از این عنصر یک آرک جدید برای خود می‌سازد.

در نمایشگاه، همر اسلحه‌های ساخته شده به کمک وانکو را به نمایش می‌گذارد و به رودس اجازه می‌دهد تا در زرهٔ شماره ۲ که با اسلحه‌های زیادی تقویت شده‌است، قرار بگیرد. استارک با زره و آرک جدید خود فرا می‌رسد و تلاش می‌کند تا به رودس اخطار دهد اما وانکو که کنترل تمامی ربات‌ها را به دست گرفته به آن‌ها حمله می‌کند. همر زمانی که هپی هوگان و رومانوف برای گرفتن وانکو تلاش می‌کنند، دستگیر می‌شود. با اینکه وانکو از دست آن‌ها فرار می‌کند، رومانوف موفق می‌شود تا کنترل زره شماره ۲ را به رودس بازگرداند.

بعد از شکست دادن ربات‌ها، استارک و رودس با خود وانکو مواجه می‌شوند که برای خود زره‌ای جدید و قوی طراحی کرده‌است. هیچ‌کدام از آن دو موفق نمی‌شوند وانکو را شکست دهند تا آنکه تصمیم می‌گیرند با شلیک کردن دو موج، انفجار بزرگی بسازند. با از بین رفتن زره وانکو تمام زره‌ها به خاطر سیستم انهدام خود به خود، شروع به منفجر شدن می‌کنند تا ظاهراً ضمن کشته شدن خود وانکو، نمایشگاه را تخریب کند. استارک پپر را از مهلکه نجات می‌دهد و او بعد از آنکه از مدیریت شرکت استعفاء داده و تونی را می‌بوسد.

در آخر، زمانی که اندکی از یاغی گری‌های هالک نمایش داده می‌شوند، فیوری به استارک خبر می‌دهد که مرد آهنی کاندیدای مناسبی برای پروژهٔ «پیشقدمی انتقام جویان» است هر چند خود تونی استارک برای این کار مناسب نیست. استارک پیشنهاد همکاری را به شرطی قبول می‌کند که سناتور سترن مراسمی اهدای مدال شجاعت او رودس را برگزار کند که این اتفاق رخ می‌دهد.

در صحنه‌های پایانی فیلم مأمور کولسن دیده می‌شود که به دنبال چکشی در نیو مکزیکو به سر می‌برد.

فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان
 • nadia rajabzade
  nadia rajabzade 4 سال پیش

  ba tashakor

 • nadia rajabzade
  nadia rajabzade 4 سال پیش

  سریال خیلی جالبیه