لوسیفر (۲۰۱۶)

درام , پلیسی , جنایی
  • 0 دیدگاه
  • 98 بازدید
0
لوسیفر (۲۰۱۶)

لوسیفر (۲۰۱۶)

داستان فیلم

تام الیس در نقش لوسیفر مجموعه تلویزیونی فانتزی آمریکایی به سبک پلیسی جنایی درام تهیه شده توسط تام کاپینوس می‌باشد که فصل اول آن در شبکه فاکس از ۲۵ ژانویه ۲۰۱۶ پخش شد. در این مجموعه شخصیتی اقتباس شده از شخصیت‌های ایجاد شده توسط نیل گیمن همراه با سم کیت و مایک درینگن‌برگ به عنوان یک شخصیت جانبی در سری کتاب‌های کمیک سندمن بود، که بعدها اسپین‌آفی از سندمن حول این شخصیت با عنوان سری کتاب‌های کمیک لوسیفر توسط مایک کری نوشته شد، هر دو توسط انتشارات ورتیگو از کمپانی دی‌سی کامیکس منتشر شده‌است.

در آوریل ۲۰۱۶، مجموعه برای فصل دوم به تعداد ۱۸ قسمت تمدید شد که از ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۶ تا ۲۹ مه ۲۰۱۷ پخش شد. فصل سوم نیز از اکتبر ۲۰۱۷ تا مه ۲۰۱۸ در ۲۶ قسمت پخش گردید. در ۱۱ مه ۲۰۱۸، فاکس ساخت این مجموعه را پس از سه فصل متوقف کرد. اما یک ماه بعد به دلیل اعتراضات شدید هواداران، نت‌فلیکس کار ساخت فصل چهار مجموعه به تعداد ۱۰ قسمت را به عهده گرفت که در ۸ مه سال ۲۰۱۹ پخش آن شروع شد. در ۶ ژوئن ۲۰۱۹، نت‌فلیکس مجموعه را برای فصل پنجم متشکل از ۱۶ قسمت در دو بخش ۸ قسمتی تمدید کرد و تاریخ انتشار بخش اول را سال ۲۰۲۰ و بخش دوم را ۲۸ مه ۲۰۲۱ اعلام کرده‌است. در تاریخ ۲۳ ژوئیه ۲۰۲۰ نتفلیکس لوسیفر را برای فصل ششم و آخر تمدید کرد.


قسمت‌ها:

سریال لوسیفر دارای ۵ فصل و در مجموع ۸۳ قسمت می‌باشد. پیش‌تر ساخت این سریال بر عهدهٔ فاکس بود و نت‌فلیکس ساخت فصل ۴ و ۵ و ۶ را بر عهده گرفته‌است؛ همچنین فصل پنجم دارای ۱۶ قسمت می‌باشد اما دربارهٔ فصل ششم (فصل نهایی) اخباری در دست نیست و فقط گفته شده که فصل آخر سریال هست، فصل ۵ در طی سال ۲۰۲۰ منتشر شده‌است. ۸ قسمت اولیهٔ لوسیفر در فصل ۵ مورخ ۳۱ مرداد سال ۹۹ آمادهٔ پخش می‌شود. فصل ۵ لوسیفر شامل دو بخش ۸ قسمتی هست که نیمهٔ آغازین آن در تاریخ ۳۱ مرداد سال ۱۳۹۹ از وبگاه نت‌فلیکس پخش شد و نیمهٔ دوم و پایانی فصل ۵ در ۲۸ می سال ۲۰۲۱ نیز توسط نتفلیکس پخش شد. دربارهٔ فصل ۶ اطلاعاتی در دسترس نیست و مدیران شبکه اعلام کردند بعد از اتمام فیلمبرداری فصل ۵ بلافاصله آغاز به تولید فصل ۶ می‌کنند. نت‌فلیکس اعلام کرد قرارداد میان بازیگرای اصلی سریال لوسیفر را امضا کردند.

تام الیس بازیگر اصلی ونقش لوسیفر با گذاشتن پستی در اینستاگرام خود اعلام کرد فصل ۶ لوسیفر ۱۰ سپتامبر2021 پخش خواهد شد (شهریور تا مهر ماه شمسی)

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان