بن استیلر

کارگردان بازیگر تهیه کننده کمدین | 56 ساله
  • اشتراک
  • 0 دیدگاه
  • 315 بازدید

بیوگرافی

بنجامین ادوارد «بن» استیلر (به انگلیسی: Benjamin Edward "Ben" Stiller) بازیگر، کمدین، کارگردان، صداپیشه و تهیه‌کننده آمریکایی است.


زندگینامه


در ۳۰ نوامبر ۱۹۶۵ در نیویورک سیتی بدنیا آمد. پدرش جری استیلر و مادرش ان میرا از کمدین‌های مشهور هالیوود بودند. پدر و مادرش جلوی پیشرفت او را در زمینه‌های هنری نمی‌گرفتند و همان طور که انتظار می‌رفت بن جوان راه والدینش را دنبال کرد. در کودکی و نوجوانی بعلت شهرت مادر و پدرش همیشه ستاره‌ها را می‌دید و با خیلی از آن‌ها در همان سالهای ابتدایی آشنا شده بود. او و خواهرش «امی استیلر» با پوشیدن لباس‌های عجیب و غریب در خانه نمایش نامه‌های شکسپیر را اجرا می‌کردند. مدتی بعد این تفریح تغییر پیدا کرد و در ۱۰ سالگی بن تصمیم گرفت به آن طرف دوربین برود و با دوربین ۸ میلی‌متری شروع به ساخت فیلم کرد. فیلمهای او داستان ساده‌ای داشتند و بن معمولاً یک موضوع را دنبال می‌کرد آن هم انتقام بود!
بن استیلر در سال ۲۰۰۶

او قبل از ورود رسمی به هالیوود چند سالی در تئاتر مشغول شد ولی بعد از مدتی اخراج شد و دوباره سراغ ساخت فیلم رفت و اسپوف (اسپوف فیلم‌های ارزان و کمدی هستند که برای مسخره کردن فیلم‌های بزرگ هالیوودی ساخته می‌شوند) «رنگ پول» «مارتین اسکورسیزی» را ساخت. او به جای «تام کروز» «در فیلم اصلی بازی کرد. اسپوف رنگ پول آنقدر بامزه و خنده دار از آب در آمده بود که «لورن مایکلز» مجری شو معروف «شنبه شب زنده» آن را خریداری کرد و در برنامه پخش کرد و اجازه داد استیلر یکسال در برنامه مجری گری کند.

اولین فیلم سینمایی او «امپراتوری خورشید» «استیون اسپیلبرگ» بود. بعد از بازی در این فیلم او دوباره به پشت دوربین رفت و فیلم «بازگشت به بروکلین» را برزای کانال «ام تی وی» ساخت. این فیلم باعث شهرت او در این کانال شد و ام تی وی برنامه‌ای اختصاصی برای استیلر در نظر گرفت و بالاخره در سال ۱۹۹۲ «بن استیلر شو» روی آنتن رفت و موفق نیز شد اما بعد مدتی ام تی وی پخش آن را متوقف کرد و شو به «کانال فاکس» انتقال یافت ولی چیزی نگذشت که فاکس هم بدلیل کم بیننده شدن شو آن را متوقف کرد ولی خوشبختانه بن استیلر برای اجرای این برنامه برنده امی شد.

برای مدتی بن در این برنامه و آن برنامه حضور یافت و کم‌کم پولش را برای ساخت یک فیلم جمع کرد و فیلم «گزش واقعیت» را با بودجه شخصی تهیه و کارگردانی کرد. و فیلم «پسر کابلی» را نیر با حضور «جیم کری» ساخت.

او با حضور در فیلم «چیزی‌هایی درباره مری است» مورد توجه قرار گرفت و از آن پس با بازی‌های موفق در کمدی‌های خوب آمریکایی خود را به عنوان یک کمدین اثبات کرد.

او در سال ۲۰۰۰ با کریستین تیلور ازدواج کرد و در سال ۲۰۱۷ از او جداشد


فیلم‌شناسی

بازیگری در سینما و تلویزیون

    نزدیک‌ترین خویشاوند (۱۹۸۹)
    پسر کابلی (۱۹۹۶)
    اگر لوسی سقوط می‌کرد (۱۹۹۶)
    در مورد مری چیزی هست (۱۹۹۸)
    حفظ ایمان (۲۰۰۰)
    ملاقات با والدین (۲۰۰۰)
    زولندر (۲۰۰۱)
    ماداگاسکار (۲۰۰۵)
    شب در موزه (۲۰۰۶)
    شب در موزه ۲ (۲۰۰۹)
    سرقت از برج (۲۰۱۱)
    اورنج کانتی
    ماداگاسکار: فرار به آفریقا
    ماداگاسکار ۳: تحت تعقیب‌ترین‌های اروپا
    ملاقات با فاکرها
    ابرذهن
    استارسکی و هاتچ
    رشک
    پسر کابلی
    زیاد ذوق‌زده نشو
    دوستان
    ساتردی نایت لایو
    زندگی پنهان والتر میتی
    خانواده اشرافی تننبام
    فاکرهای کوچک (۲۰۱۰)
    تا وقتی جوانیم (۲۰۱۴)
    نیمه‌شب ماندگار
    ساعت مچی
    زولندر ۲
    مردان اسرارآمیز
    و سپس پولی آمد

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان