مهدی همایونفر (مهدی همایون فر)

تهیه کننده | ثبت نشده!
  • اشتراک
  • 0 دیدگاه
  • 262 بازدید

درباره هنرمند

بیوگرافی

مهدی همایون‌فر تهیه کننده قدیمی سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار مهدی همایون‌فر می‌توان به فعالیت در فیلم اتوبوس شب، سریال جلال‌الدین و سریال آشوب اشاره کرد.


مهدی همایون‌فر کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال ۱۳۸۰ در فیلم صنوبر به کارگردانی مجتبی راعی به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم اتوبوس شب، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای مهدی همایون‌فر محسوب می‌شود، مخصوصا همکاری با هنرمندان باتجربه‌ای همچون حسین محجوب، محمود‌ پاک‌نیت، پریوش نظریه و محمود جعفری توانایی‌های حرفه‌ای او را ارتقا بخشید.


مهدی همایون‌فر در سال ۱۳۸۵ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید آثار مهمی حضور داشته است. او در این سال در ۲ فیلم مهم سینما حضور داشت و خود را به جامعه هنرمندان معرفی کرد. آثار مهم مهدی همایون‌فر در این سال، فعالیت در فیلم اتوبوس شب به کارگردانی کیومرث پوراحمد و فعالیت در فیلم آنکه دریا می‌رود به عنوان تهیه کننده محسوب می‌شود.


مهدی همایون‌فر سال ۱۳۸۵ فیلم اتوبوس شب به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای سینما مطرح کند. شاید مهم‌ترین بخش بیوگرافی مهدی همایون‌فر فعالیت در فیلم اتوبوس شب بوده است. زندگی حرفه‌ای مهدی همایون‌فر را باید مدیون اعتماد کیومرث پوراحمد باشیم. چرا که اگر کیومرث پوراحمد به عنوان کارگردان به مهدی همایون‌فر به عنوان تهیه کننده برای فیلمش اعتماد نکرده بود، شاید مهدی همایون‌فر مسیر سخت‌تری را باید برای دنیای حرفه‌ای خود انتخاب می‌نمود. از مهدی همایون‌فر نقل قول شده است که برای کار خود در فیلم اتوبوس شب و همکاریش با کیومرث پوراحمد به‌عنوان کارگردان ابراز رضایت کرده است. مهدی همایون‌فر توانست با فعالیت در فیلم اتوبوس شب تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند، مخصوصا همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر محمدرضا فروتن، خسرو شکیبایی، کوروش سلیمانی و مهرداد صدیقیان توانست سطح کاری او را متحول کند.


مهدی همایون‌فر علاوه‌بر فیلم اتوبوس شب، سال ۱۳۹۱ در سریال جلال‌الدین نیز فعالیت داشته است. مهدی همایون‌فر نکات خوبی از شهرام اسدی و آرش معیریان کارگردان سریال جلال‌الدین آموخت و تجربه ارزشمندی از همکاری در کنار هنرمندانی چون علی دهکردی، آرش مجیدی، محمود بهروزیان و رضا بهبودی بدست آورد.


مهدی همایون‌فر سال ۱۳۸۵ برای فیلم اتوبوس شب به کارگردانی کیومرث پوراحمد توانست در ۲۵مین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ برای جایزه سیمرغ بلورین بهترین فیلم نامزد شود.

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان