عزت الله جامعی ندوشن

تهیه کننده | ثبت نشده!
  • اشتراک
  • 0 دیدگاه
  • 703 بازدید

بیوگرافی

عزت‌الله جامعی ندوشن تهیه کننده قدیمی سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار عزت‌الله جامعی ندوشن می‌توان به فعالیت در فیلم بالن، فیلم تب و فیلم کروکودیل اشاره کرد.


عزت‌الله جامعی ندوشن کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال ۱۳۸۲ در فیلم تب به کارگردانی سیدرضا میر کریمی به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم بالن، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای عزت‌الله جامعی ندوشن محسوب می‌شود، مخصوصا همکاری با هنرمندان باتجربه‌ای همچون حمید فرخ‌نژاد، سعید پورصمیمی، لعیا زنگنه و امین حیایی توانایی‌های حرفه‌ای او را ارتقا بخشید.


عزت‌الله جامعی ندوشن در سال ۱۳۹۶ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید آثار مهمی حضور داشته است. او در این سال در ۲ فیلم مهم سینما حضور داشت و خود را به جامعه هنرمندان معرفی کرد. آثار مهم عزت‌الله جامعی ندوشن در این سال، فعالیت در فیلم کروکودیل به کارگردانی مسعود تکاور و فعالیت در فیلم بالن به عنوان تهیه کننده محسوب می‌شود.


عزت‌الله جامعی ندوشن سال ۱۳۹۶ فیلم بالن به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای سینما مطرح کند. شاید مهم‌ترین بخش بیوگرافی عزت‌الله جامعی ندوشن فعالیت در فیلم بالن بوده است. زندگی حرفه‌ای عزت‌الله جامعی ندوشن را باید مدیون اعتماد مسعود تکاور باشیم. چرا که اگر مسعود تکاور به عنوان کارگردان به عزت‌الله جامعی ندوشن به عنوان تهیه کننده برای فیلمش اعتماد نکرده بود، شاید عزت‌الله جامعی ندوشن مسیر سخت‌تری را باید برای دنیای حرفه‌ای خود انتخاب می‌نمود. از عزت‌الله جامعی ندوشن نقل قول شده است که برای کار خود در فیلم بالن و همکاریش با مسعود تکاور به‌عنوان کارگردان ابراز رضایت کرده است. عزت‌الله جامعی ندوشن توانست با فعالیت در فیلم بالن تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند، مخصوصا همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر الهه حصاری، کوروش تهامی، اندیشه فولادوند و رامتین خداپناهی توانست سطح کاری او را متحول کند.

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان