امیر نوروزی

نویسنده | ثبت نشده!
  • اشتراک
  • 0 دیدگاه
  • 152 بازدید

درباره هنرمند

  • آثار هنرمند:
    - دربست
  • تاریخ تولد: ثبت نشده!

بیوگرافی

امیر نوروزی بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار امیر نوروزی می‌توان به بازیگری در فیلم سوغات فرنگ، فیلم دندان طلا و فیلم عیاران و طراران اشاره کرد.


امیر نوروزی نخستین بار در سینما حضور یافته و سال ۱۳۶۴ در فیلم عیاران و طراران به کارگردانی سعید نادری بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم سوغات فرنگ، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای امیر نوروزی محسوب می‌شود، مخصوصا همکاری با هنرمندان باتجربه‌ای همچون مصطفی طاری، فرهاد محبت، حسن بلور و عرش پورزارعی توانایی‌های بازیگریش را ارتقا بخشید.


امیر نوروزی در سال ۱۳۸۵ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم امیر نوروزی در این سال، بازیگری در فیلم سوغات فرنگ به کارگردانی کامران قدکچیان محسوب می‌شود.


امیر نوروزی سال ۱۳۸۵ فیلم سوغات فرنگ نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. شاید مهم‌ترین بخش بیوگرافی امیر نوروزی بازی در فیلم سوغات فرنگ بوده است. زندگی حرفه‌ای و بازیگری امیر نوروزی را باید مدیون اعتماد کامران قدکچیان باشیم. چرا که اگر کامران قدکچیان به عنوان کارگردان به امیر نوروزی برای بازیگری در فیلمش اعتماد نکرده بود، شاید امیر نوروزی مسیر سخت‌تری را باید برای دنیای بازیگری خود انتخاب می‌نمود. از امیر نوروزی نقل قول شده است که برای بازی خود در فیلم سوغات فرنگ و همکاریش با کامران قدکچیان به‌عنوان کارگردان ابراز رضایت کرده است. امیر نوروزی توانست با بازی در فیلم سوغات فرنگ تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند، مخصوصا همکاری در کنار بازیگران نظیر رامبد جوان، مجید صالحی، شیلا خداداد و سید حسام نواب‌صفوی توانست سطح بازیگریش را متحول کند.


امیر نوروزی علاوه‌بر فیلم سوغات فرنگ، سال ۱۳۷۰ در فیلم دندان طلا نیز بازی کرده است. امیر نوروزی نکات خوبی از حسین فردرو کارگردان فیلم دندان طلا آموخت و تجربه ارزشمندی از بازی در کنار هنرمندانی چون جمشید مشایخی، سعید امیرسلیمانی، مریم معترف و رضا کرم‌رضایی بدست آورد.


با اینکه امیر نوروزی را بیشتر بعنوان بازیگر می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. امیر نوروزی علاوه‌بر بازیگر به‌عنوان نویسنده نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین اثر امیر نوروزی در حرفه‌ی نویسنده، فیلم در بست است.

برخی از فیلم ها

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان