سمیه تاجیک

بازیگر | ثبت نشده!
  • اشتراک
  • 0 دیدگاه
  • 581 بازدید

درباره هنرمند

بیوگرافی


سمیه تاجیک نویسنده جدید و نوظهور سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار سمیه تاجیک می‌توان به فعالیت درسریال آسپرین، سریال ایراندخت و فیلم داره صبح میشه اشاره کرد.

سمیه تاجیک کار حرفه‌ای خود را از تلویزیون آغاز کرد و سال ۱۳۹۰ در سریال عهدشکنی به کارگردانی محسن توکلی به عنوان نویسنده فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال آسپرین، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای سمیه تاجیک محسوب می‌شود، مخصوصا همکاری با هنرمندان باتجربه‌ای همچون اصغر همت، فاطمه طاهری،رامتین خداپناهی و آزاده ریاضی توانایی‌های حرفه‌ای او را ارتقا بخشید.

سمیه تاجیک در سال ۱۳۹۵ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم سمیه تاجیک در این سال، فعالیت در سریال آسپرین به کارگردانی فرهاد نجفی محسوب می‌شود.

سمیه تاجیک سال ۱۳۹۵ سریال آسپرین به عنوان نویسنده فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای تلویزیون مطرح کند. شاید مهم‌ترین بخش بیوگرافی سمیه تاجیک فعالیت در سریال آسپرین بوده است. زندگی حرفه‌ای سمیه تاجیک را باید مدیون اعتماد فرهاد نجفیباشیم. چرا که اگر فرهاد نجفی به عنوان کارگردان به سمیه تاجیک به عنوان نویسنده برای سریالش اعتماد نکرده بود، شاید سمیه تاجیک مسیر سخت‌تری را باید برای دنیای حرفه‌ای خود انتخاب می‌نمود. از سمیه تاجیک نقل قول شده است که برای کار خود در سریال آسپرین و همکاریش با فرهاد نجفی به‌عنوان کارگردان ابراز رضایت کرده است. سمیه تاجیک توانست با فعالیت در سریال آسپرین تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند، مخصوصا همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر علیرام نورایی، مجید صالحی، همایون ارشادیو فرخ نعمتی توانست سطح کاری او را متحول کند.

سمیه تاجیک علاوه‌بر سریال آسپرین، سال ۱۳۹۶ در سریال ایراندخت نیز فعالیت داشته است. سمیه تاجیک نکات خوبی از محمدرضا ورزی کارگردان سریال ایراندخت آموخت و تجربه ارزشمندی از همکاری در کنار هنرمندانی چون سام قریبیان،اندیشه فولادوند، بیتا فرهی و حسین پاکدل بدست آورد.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی سمیه تاجیک آن هست که در مدت زمان فعالیت خود، هم در تلویزیون و هم در سینما حضور داشته است. سمیه تاجیک را باید بیشتر نویسنده تلویزیون بدانیم چرا که ۷۵% آثار وی تلویزیونی و ۲۵% آثارش سینمایی است. در واقع سمیه تاجیک از مجموع ۴ اثری که در کارنامه دارد، در ۳ اثر در تلویزیون با نام سریال ایراندخت،سریال آسپرین و سریال عهدشکنی نام‌های و در ۱ اثر در سینما با نام فیلم داره صبح میشه فعالیت داشته است.

برخی از فیلم ها

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان