عاطفه رضوی

بازیگر چهره پرداز | 55 ساله
  • اشتراک
  • 0 دیدگاه
  • 454 بازدید

بیوگرافی

عاطفه رضوی متولد ۱۵ اسفند ماه ۱۳۴۷ در تهران می‌باشد.

بازیگر و چهره‌پرداز ایرانی است. او خواهر بهروز رضوی است.

زندگی‌نامه

عاطفه رضوی در سال ۱۳۴۷در شهر تهران متولد شد. او درسال ۱۳۶۳در دورهٔ دبیرستان موفق به کسب رتبهٔ اول در اجرای نمایش شد و به دنبال آن توسط آموزش و پرورش ناحیه به وزارت ارشاد معرفی گردید. او دوره دو سالهٔ تئاتر را در تالار محراب گذراند و سال ۱۳۶۵به عنوان هنرجوی گریم زیر نظر عبدالله اسکندری شروع به کار نمود.

وی بیشتر در حوزه تئاتر فعالیت داشته است و همچنین مدتی به عنوان گریمور و طراح چهره پردازی فعالیت داشته است.

همسر وی نیز حسین پاکدل (نویسنده، مجری و کارگردان) (برادر مهدی پاکدل) می‌باشد.

آخرین کار وی در عرصه بازیگری حضور در سریال پرستاران در نقش سر پرستار پاک نهاد می‌باشد

وی پیش از این در سریال کیمیا در نقش مهتاب نیز حضور داشت.

ازدواج‌ها و همسر

ازدواج اول و همسر اول عاطفه رضوی مهرداد شکرابی بوده است که بدلایلی بعد از مدتی از هم طلاق گرفتند وی بعد از آن با حسین پاکدل نویسنده و کارگردان ازدواج کرده که از وی صاحب یک فرزند دختر بنام صبا می‌باشد.

شروع فعالیت

۱۷ ساله بود که نخستین نقش خود را در فیلم آن سوی آتش در سال ۱۳۶۶ با کارگردانی کیانوش عیاری شروع کرد سپس دوره دو ساله تئاتر را در وزارت ارشاد گذرانده بودم و پس از پایان آن زیر نظر عبدالله اسکندری گریم را آموختم می‌گوید در آن سال‌ها بازیگری و چهره‌پ ردازی به یک اندازه برایم جذاب بود و به دنبال این بودم که هر دو را دنبال کنم.

حمایت خانواده

من در خانواده‌ای فرهنگی و هنردوست بزرگ شدم، خانواده‌ام هرگز با هنر بیگانه نبوده‌اند و این باعث شده بود نگاه و جهان‌بینی من نسبت به دختری ۱۷ ساله پخته‌تر باشد.

اولین جایزه

درسال ۱۳۶۳ در دوره دبیرستان موفق به کسب رتبه اول در اجرای نمایش شد و به دنبال آن توسط آموزش و پرورش ناحیه به وزارت ارشاد معرفی گردید. او دوره دو سالهٔ تئاتر را در تالار محراب گذراند.

سبک بازی

تقریباً نقش‌هایی که در سینما بازی کرده‌ام، از من دور بوده است.

بیشتر شخصیت‌ها از من فاصله داشته‌اند من در بازیگری تیپ سازی بلد نیستم، سلیقه من هم نیست و دوستش ندارم، به دنبال تیپ سازی نبوده‌ا م، صداسازی خاص نکرده‌ام. همیشه به دنبال این بوده‌ام که شخصیت را باور کنم و آن را طوری بازی کنم که مخاطب باور کند.

کارگردانی

به نظرم سخت‌ترین کار دنیا کارگردانی است، فعلاً کارگردانی را دوست ندارم.

ازدواج و طلاق

عاطفه رضوی با مهرداد شکرابی ازدواج کرده بود که بدلایلی بعد از مدتی از هم طلاق گرفتند او با حسین پاکدل نویسنده و کارگردان ازدواج کرده که از وی صاحب یک فرزند دختر بنام سبا می‌باشد.

دهه ۷۰

در دهه ۷۰ خورشیدی، بازیگری شد که بسیاری خواستار همکاری با او بودند به گفته فریدون جیرانی، آن سال‌ها در بیشتر دفترهای فیلمسازی، نام او برده می‌شد که البته به همه پیشنهادها پاسخ مثبت نمی‌داد.

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان