شان آستین

کارگردان بازیگر تهیه کننده | 49 ساله
  • اشتراک
  • 0 دیدگاه
  • 140 بازدید

بیوگرافی

شان آستین (به انگلیسی: Sean Astin) متولد ۲۵ فوریه ۱۹۷۱ در سنتا مونیکا، کالیفرنیا) بازیگر و کارگردان و تهیه کننده فیلم آمریکایی و کارگردان نامزد دریافت جایزه اسکار می‌باشد.

عمده شهرت وی به خاطر حضور در فیلم‌های گانیز، رودی، نقش سم‌وایز گمجی در سگانه ارباب حلقه‌ها و برادر دوپینگی درو بریمور بازیگر مشهور زن آمریکایی در فیلم ۵۰ قرار اول است. او همچنین به عنوان بازیگر مهمان در پنجمین قسمت یکی از پرطرفدارترین مجموعه‌های تلویزیونی به نام ۲۴ نیز بازی کرده است.


زندگی‌نامه

آستین تحت نام مادر خود با نام شان پتریک دوک در سنتا مونیکا، کالیفرنیا متولد شد. وی فرند پتی دوک و جان آستین می‌باشد البته از نظر ژنتیکی پدر حقیقی وی مایکل تل ترویج‌گر موسیقی و یک یهودی آمریکایی می‌باشد که قبل از ازدواج پتی دوک با آستین از وی طلاق می‌گیرد.

در زمان تولد آستین کاملاً فرض بر این بود که پدر واقعی او دیسی آرناز کمدین معروف آمریکایی می‌باشد. اگرچه کاملاً اثبات شده که این گفته نادرست است. آستین همچنین برادر بزرگ‌تر مکنزی آستین بازیگر فیلم حقیقت زندگی می‌باشد.

آستین با بالاترین نمره توانست مدرک لیسانس تاریخ و انگلیسی خود را در رشته ادبیات و فرهنگ آمریکایی از دانشگاه یو سی ال ای بگیرد.

آستین همچنین یک گیاه‌خوار می‌باشد.

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان