نوید محمدزاده

بازیگر | 35 ساله
  • اشتراک
  • 0 دیدگاه
  • 287 بازدید

بیوگرافی

نوید محمدزاده (زادهٔ ۱۷ فروردین ۱۳۶۵ / کورد ایلام مجری، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر کرد ایرانی است. نقش‌آفرینی وی در فیلم عصبانی نیستم موجب تحسین بسیاری از منتقدین گردید،[۲] تا جایی که بسیاری محمدزاده را شایستهٔ دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر می‌دانستند. وی دو بار پیاپی موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر و همچنین تندیس بهترین بازیگر مرد جشن حافظ گردیده‌است.
نوید محمدزاده به همراه هوتن شکیبا، یوسف باپیری، اشکان خیل نژاد و آرمان کوچکی از اعضای گروه «تئاتر تازه» هستند.

اجرا
وی مجری قسمت‌هایی از برنامه دوستان که از شبکه جام جم پخش می‌شد بود.

جوایز
نوید محمدزاده در سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر با کسب آرای داوران به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد برای کسب سیمرغ انتخاب شد. اما به علت فشار گروه‌هایی خارج از سینما فیلم عصبانی نیستم از بخش مسابقه خارج و جایزه به رضا عطاران اهدا شد. نوید در برنامه اینترنتی ۳۵ اعلام کرد که این اتفاق تلخ‌ترین اتفاق در زندگی هنریش بوده‌است.
محمدزاده برای بازی در فیلم ابد و یک روز در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و در شانزدهمین جشن دنیای تصویر نیز موفق به دریافت تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد گردید. وی برای بازی در فیلم ناهید جایزهٔ بهترین بازیگر مرد جشنوارهٔ بین‌المللی براتیسلاوا ۲۰۱۵ را دریافت کرده‌است. همچنین در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای فیلم بدون تاریخ بدون امضاء از آن خود نمود. نوید محمدزاده این جایزه را سومین سیمرغ خود دانست (اشاره به سیمرغ اهدا نشده فیلم عصبانی نیستم). وی همچنین از رسانه‌هایی که لیستی از برندگان را برای فشار به هیئت داوران داده بودند، گلایه کرد. وی از همگان خواست به هیئت داوران احترام بگذارند. با احتساب سیمرغ فیلم عصبانی نیستم، وی یکی از پرافتخارترین بازیگران سینمای ایران محسوب می‌شود.
نوید محمدزاده برای بازی در فیلم «بدون تاریخ بدون امضاء» موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد بخش افق‌های جشنواره ونیز شد.
او در بیستمین دوره جشن بزرگ سینمای ایران، دیپلم افتخار و تندیس زرین «بهترین بازیگر نقش مکمل مرد» برای بازی در فیلم «بدون تاریخ، بدون امضاء» را دریافت کرد.

اهدای جایزه سینمایی به بازماندگان زلزله کرمانشاه
نوزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم براتیسلاوا در کشور اسلواکی برندگان خود را اعلام کرد و نوید محمدزاده برای بازی در فیلم «بدون تاریخ، بدون امضاء» موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر مرد این رویداد سینمایی شد. وی در جشنواره آسیا پاسیفیک ۲۰۱۷ جایزه بهترین بازیگر مرد را برای فیلم بدون تاریخ بدون امضا دریافت کرد.
او ضمن تشکر از برگزارکنندگان جشنواره فیلم براتیسلاوا که برای دومین بار او را به عنوان برنده جایزه بهترین بازیگر مرد این رویداد سینمایی معرفی می‌کنند، جایزه‌ش را به بازماندگان زلزله۷٫۳ ریشتری در کرمانشاه تقدیم کرد.

تئاتر

شمارهنامسال
۱پسران آفتاب۱۳۸۷
۲ماه در مرداب۱۳۸۸
۳فاصلهٔ تاریک ستاره‌ها۱۳۸۹
۴دهانی پر از پرنده۱۳۸۹
۵نورگیر۱۳۹۰
۶زمستان ۶۶۱۳۹۰
۸ایستاده‌ها سر سوراخ سوپ خوری۱۳۹۱
۹پچ پچ‌های پشت خط نبرد۱۳۹۱
۱۰ویران۱۳۹۱
۱۱مرد بالشی۱۳۹۲
۱۲یک دقیقه سکوت۱۳۹۲
۱۳هم طناب۱۳۹۲
۱۴روایت ناتمام یک فصل معلق۱۳۹۲
۱۵شکلک۱۳۹۳
۱۶دل سگ۱۳۹۳
۱۷آخرین نامه۱۳۹۳
۱۸بالاخره این زندگی مال کیه؟۱۳۹۳
۱۹کامنت۱۳۹۴
۲۰ستوان اینیشمور۱۳۹۴
۲۱شب آوازهایش را می‌خواند۱۳۹۴
۲۲خدای کشتار۱۳۹۵
۲۳دکلره۱۳۹۵
۲۴دیابولیک: رومئو و ژولیت۱۳۹۵
۲۵آخرین نامه۱۳۹۶
۲۶پچ پچ‌های پشت خط نبرد۱۳۹۶
۲۷الیور توئیست۱۳۹۶
۲۸دیابولیک: رومِئو و ژولیت۱۳۹۷
۲۹خدای کشتار۱۳۹۷
۳۰فلیک۱۳۹۷

سینما

۲۸مسخره بازهمایون غنی‌زاده۱۳۹۷
۲۹سرخ‌پوستنیما جاویدی۱۳۹۷
۳۰متری شش و نیمسعید روستایی۱۳۹۷
۳۲مغزهای کوچک زنگ زدههومن سیدی۱۳۹۶
۳۳خفه‌گیفریدون جیرانی۱۳۹۵
۳۴بدون تاریخ بدون امضاوحید جلیلوند۱۳۹۵
۳۵ابد و یک روزسعید روستایی۱۳۹۴
۳۶خشم و هیاهوهومن سیدی۱۳۹۴
۳۷لانتوریرضا درمیشیان۱۳۹۴
۳۸ناهیدآیدا پناهنده۱۳۹۳
۳۹سیزدههومن سیدی۱۳۹۲
۴۰عصبانی نیستمرضا درمیشیان۱۳۹۲
۴۱لرزانندهٔ چربیمحمد شیروانی۱۳۹۱
۴۲در میان ابرهاروح‌الله حجازی۱۳۸۷
۴۳آندوبهروز قبادیبدون پروانه نمایش

سریال

سهمی برای دوست

فیلم‌های تلویزیونی
داستان ما، قصه تو

اجرا
برنامه دوستان - پخش از شبکه جام جم

فیلم کوتاه
نوار ویدئو

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان