ثور(Thor)

اکشن , ماجراجویی , علمی تخیلی
 • 0 دیدگاه
 • 585 بازدید
10
ثور(Thor)

ثور(Thor)

داستان فیلم


ثور (به انگلیسیThor) نام یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی ساخته‌شده توسط مارول استودیوز و محصول شرکتپارامونت پیکچرز است که به عنوان چهارمین فیلم در فهرست فیلم‌های دنیای سینمایی مارول به شمار می‌رود. این فیلم به کارگردانی کنت برانا و نویسندگی اشلی میلر،زک استنتز و دن پاین است و بازیگرانی همچون کریس همسورث، ناتالی پورتمن، تام هیدلستون، استلان اسکارشگورد، کلم فیور، ری استیونسون، ادریس البا، کت دنینگز، رنه روسو و آنتونی هاپکینز در آن ایفای نقش کرده‌اند. ثور نام جنگجوی قدرتمند و ولیعهد سرزمین آسگارد است. ثور با قدرت خارق العاده خود برای زندگی در میان انسان‌ها به سیاره زمین تبعید می‌شود، زمینی که خیلی زود او را مبدل به یکی از بهترین مدافعان خود می‌کند.

این فیلم سینمایی در دوبخش آمده بخش اول ثور و دنیای تارکی بخش دوم ثور و رگنارک.

داستان(دنیای تاریکی)

بعد از اینکه «جین فاستر» (ناتالی پورتمن) مورد تهدید ساکنان دنیای تاریک «سارتالفیم» قرار می‌گیرد، «تور» آماده می‌شود تا به زمین بازگشته و به هر قیمتی از جان او محافظت کند…

داستان(رگنارک)

دو سال پس از نبرد سوکوویا، ثور به دنبال سنگ‌های ابدیت است و توسط سرتر در موسپل‌هایم زندانی شده‌است. سرتر به اطلاع ثور می‌رساند که پدرش اودین دیگر در آزگارد نیست و پادشاهی او به زودی در آخرالزمانی موعود (رگنراک) نابود می‌شود. ثور موفق می‌شود تا سرتر را شکست بدهد و تاج پادشاهی او را در اختیار می‌گیرد و تصور می‌کند که از وقوع رگنراک جلوگیری کرده‌است.

ثور به آزگارد بازمی‌گردد و می‌بیند که برادرش لوکی خودش را جای پدرشان جا زده و حکمرانی می‌کند. او لوکی را مجبور می‌کند تا به دنبال پدرشان بروند. بر روی سیارهٔ زمین به کمک استیون استرنج، پدرشان را در نروژ می‌یابند. اودین به آن‌ها توضیح می‌دهد وی در حال مرگ است و پس از او، قدرتش به دخترش (خواهر بزرگ‌تر ثور) یعنی هلا می‌رسد. هلا پیش از این یکی از یاران اودین بوده و وی را برای تصرف ۹ سرزمینش همراهی کرده‌است. اما بعدها زیاده‌خواهی و خشونت بیش از حد او باعث می‌شود که اودین وی را از مقام خودش خلع کند و نام او را نیز از تاریخ محو نماید. بعد اودین می‌میرد و هلا از بند آزاد می‌شود. او در اولین حرکتش چکش ثور یعنی مولنیر را نابود می‌کند. زمانی که ثور و لوکی می‌خواهند از طریق پل بیفروست فرار کنند، او از جلویشان را می‌گیرد و در فضا رهایشان می‌کند تا بمیرند. هلا به آزگارد بازمی‌گردد و ارتش آزگارد را نابود می‌کند. همچنین ارتشش را که به او وفادار بوده‌اند، زنده می‌کند و اسکرنج را به عنوان جلادش برمی‌گزیند.

ثور بر روی سیاره‌ای به نام ساکار فرود می‌آید و توسط یک برده‌دار به نام اسکرپر ۱۴۲ دستگیر و به عنوان گلادیاتور برای مبارزه در میدان فروخته می‌شود. ثور متوجه می‌شود که اسکرپر ۱۴۲ از اعضای گروه والکیری (گارد پادشاهی سابق اودین) است که تصور می‌شد همهٔ اعضای آن در مقابله با هلا کشته شده‌اند. ثور در میدان مبارزه حاضر می‌شود و متوجه می‌شود 
هالک روبه‌رویش است. با استفاده از نیرویش و استفاده از رعد هالک را شکست می‌دهد، اما با دخالت استاد بزرگ هالک پیروز می‌شود. ثور در حالی که همچنان در بند است سعی می‌کند تا هالک و والکیری را راضی کند تا جلوی نابودی آزگارد را بگیرند، اما آن‌ها موافق نیستند. مدتی بعد موفق می‌شود تا فرار کند و فضاپیمایی که هالک را به آن سیاره آورده پیدا می‌کند. هالک به دنبال ثور می‌رود و با گوش دادن به صدای ناتاشا رومانوف (عنکبوت سیاه) دوباره به دکتر بروس بنر تبدیل می‌شود و متوجه می‌شود که از زمان نبرد سوکوویا تا آن زمان هالک بوده‌است.

استاد بزرگ به ۱۴۲ و لوکی دستور می‌دهد تا ثور را پیدا کنند، اما از این کار سرباز می‌زنند. با یادآوری مرگ والکیرها به دست هلا، ۱۴۲ تصمیم می‌گیرد تا به ثور کمک کند. لوکی برای جا نماندن به ثور و ۱۴۲ کمک می‌کند و یکی از فضاپیماهای پادشاه را می‌دزدد؛ اما در نهایت به ثور خیانت می‌کند. با این حال ثور این حرکت او را پیش‌بینی کرده و شکستش می‌دهد و او را بر روی سارکار جا می‌گذارد. سپس ثور به همراه ۱۴۲ و هالک از طریق کرم‌چاله‌ای به آزگارد می‌روند؛ جایی که هلا در حال مبارزه با مردم و یاران هایمدال است. ثور به همراه دوستانش برای کمک به آزگارد می‌رسند و مردم آزگارد را سوار فضاپیما می‌کنند. ثور در حال مبارزه با هلا متوجه می‌شود که نمی‌تواند او را شکست دهد و با به یاد آوردن سخنان اودین، متوجه می‌شود که تنها رگنراک می‌تواند هلا را شکست دهد؛ بنابراین زمانی که هلا حواسش نیست، با استفاده از تاج سرتر، وی دوباره متولد می‌شود و با رقم زدن رگنراک، آزگارد را به همراه هلا نابود می‌کند.

ثور به همراه دیگر افراد سوار فضاپیما می‌شود و به سمت زمین می‌گریزد. در سکانس‌های میان تیتراژ دیده می‌شود که فضاپیمای آن‌ها توسط فضاپیمای تانوس متوقف می‌شود. در سکانس‌های پس از تیتراژ استاد بزرگ دیده می‌شود که توسط شورشیان محاصره شده‌است.


فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان
 • nadia rajabzade
  nadia rajabzade 1 سال پیش

  خیلی جالب وزیبا

 • سبحان تقی نژاد
  سبحان تقی نژاد 2 سال پیش

  بسیار زیبا و جالب حتما پیشنهاد میکنم ببینین