پاورچین

کمدی , خانوادگی , طنز
  • 0 دیدگاه
  • 203 بازدید
8
پاورچین

پاورچین

داستان فیلم


پاورچین نام سریالی تلویزیونی است که در سال‌های ۱۳۸۱ و ۱۳۸۲ به طور همزمان از شبکه تهران و شبکه اصفهان پخش شد. کارگردانی این فیلم را مهران مدیری بر عهده داشت و پیمان قاسم خانی نیز سرپرست نویسندگان آن بود.


فرهاد(مهران مدیری)یک برره‌ای است که سالها قبل برای تحصیل از برره به تهرانآمده وبا مهتاب مهتابی (سحر زکریا) ازدواج می‌کند و داماد سرخانه می‌شود اوکه ذاتاً فردی چاپلوس است و از همین طریق دریک شرکت مهندسی ساختمان مشغول کار شده وبه تدریج جای مدیر قبلی بخش را اشغال می‌کند٬طغرل (محمدرضا هدایتی) سرایدار خانه پدر مهتاب به شدت از برره ای‌ها متنفراست ٬در پی قبول شدن شادی (سحر ولدبیگی)-خواهر فرهاد- در دانشگاه در رشتهٔ «کتابگذاری»، پدرش او را نیز به تهران می‌آورد تا در کنار فرهاد و مهتاب زندگی کند.

داود (سید جواد رضویان) ازپایین برره‌ای است، به زور مهمان خانه فرهاد می‌شود وبا مظلوم نمایی خواهان یک شغل در شرکت فرهاد می‌شود او آبدارچی می‌شود درضمن در تهران عاشق دختری به نام یاسمن (شقایق دهقان) می‌شود که فکر می‌کند فرزند خانواده ای ثروتمنداست اما درحین خواستگاری می‌فهمد که او خدمتکار است. او از فرهاد و مهتاب می‌خواهد که برای او و یاسمن، عروسی برگزار کنند. به این ترتیب داود و یاسمن نیز وارد خانهٔ فرهاد می‌شوند و برای زندگی، در یکی از اتاق‌ها سکونت می‌کنند. پس از اینکه سپهر (سیامک انصاری) نیز به جمع این افراد اضافه می‌شود، روند سریال جذاب و متفاوت شده ٬وشکل پخش روتین به خود می‌گیرد.برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان