فوق سری

اجتماعی , پلیسی
  • 0 دیدگاه
  • 431 بازدید
10
فوق سری

فوق سری

داستان فیلم


فوق سری یک مجموعه تلویزیونی به کارگردانی مهدی فخیم‌زاده و ساخته سال ۱۳۹۳ است. این سریال در ۱۳ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای و با داستان پلیسی و طنز در نوروز سال ۱۳۹۴ از شبکه ۱ سیما پخش شد.

نام اولیه این سریال «عملیات فوق سری» بود که پس از مدتی به «قورباغه و قناری» تغییر یافت و در نهایت  با نام «فوق سری» پخش شد. سریال طنز و پلیسی فوق سری به منظور نحوه پیشگیری و برخورد با عاملان فروش مواد مخدر و همچنین آگاهی بخشیدن به خانواده‌ها درخصوص چگونگی نفوذ تولیدکنندگان و پخش کنندگان مواد مخدر در بین جوانان تولید شده‌است. این سریال در مرداد ۱۳۹۳ با حضور سردار سعید منتظرالمهدی معاون اجتماعی ناجا در لوکیشنی در جاده مخصوص کرج و کارخانه ارج کلید خورد.

مهدی فخیم‌زاده پس از پخش سریالش گفت تلویزیون و نیروی انتظامی علیرغم اعمال نظارت طی ساخت و موافقت اولیه، این سریال را پس از ساخت به شدت سانسور کرده‌اند.

خلاصه داستان

سرهنگ احمد نادری در کنار سرهنگ علی نصرالهی با یک باند قاچاقچی مواد مخدر درگیر می‌شوند. همچنین سرهنگ نادری (حبیب دهقان‌نسب) که یکی از فرماندهان ستاد مبارزه با مواد مخدر است با سرهنگ نصرالهی (مهدی فخیم‌زاده) دوست و همکار قدیمی هستند و رفت‌وآمد خانوادگی هم دارند. قصه این سریال دربارهٔ یک عملیات فوق سری در نیروی انتظامی است که فقط پنج نفر از آن اطلاع دارند. در بین عروس سرهنگ نصرالهی (مهدی فخیم زاده) با نام باران (گلناز خالصی) وارد ماجرا شده و داستان شکل جذاب و پربرخورد به خود می‌گیرد.

سانسور

چندی پس از پخش سریال، فخیم‌زاده در صفحه فیس‌بوک خود آنچه را از تلویزیون پخش می‌شود «لاشه‌ای لت و پارشده» از سریالش خواند که «توسط نمایندگان معاونت اجتماعی نیروی انتظامی و پخش شبکه یک سیما به صورتی باورنکردنی سلاخی و تکه‌پاره شده» و هیچ قسمتی از آن «از تعرض و دستکاری و جابه‌جایی و تعویض مکالمات مصون نمانده‌است.» او سپس وعده داد که به زودی اطلاعات بیشتری در این زمینه افشا خواهد کرد.[۲]

طبق اطلاعات خبرنگار تسنیم، کل حذفیات صداوسیما از سریال «فوق سری» مجموعاً چند دقیقه بیشتر نیست و ظاهراً عمده ایرادات از سوی نیروی انتظامی به فیلم وارد شده‌است.

حذفیات جزئی صداوسیما عموماً محدود به چند تکیه کلام و اصطلاح گفتاری خاص و بعضاً عامیانه و ناپسند بوده‌است و اساساً وارد حوزه محتوایی سریال نشده‌است و معلوم نیست تعبیر فخیم‌زاده از تکه و پاره کردن فیلم، به کدام بخش ماجرا مربوط می‌شود.

بازیگران :

 مهدی فخیم زاده، حبیب دهقان­ نسب، بیوک میرزایی، فریبا کوثری، شقایق فراهانی، رامین راستاد، امیرمحمد زند، مهدی کاسه‌ساز، گلناز خالصی، حمید قلی‌خانی، رانا قیصرنژاد، مهدی محمودی­نژاد، حکیمه وثاقتی، ساناز بندانی، محمد صادقی و …


فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان