مرا به دوزخ بکش

ترسناک , دلهره آور
  • 0 دیدگاه
  • 16 بازدید
9
مرا به دوزخ بکش

مرا به دوزخ بکش

داستان فیلم

مرا به دوزخ بکش (به انگلیسی: Drag Me to Hell) نام یک فیلم ترسناک آمریکایی به کارگردانی سام ریمی است.

سام ریمی (کارگردان مشهور سه‌گانه مرد عنکبوتی) قبل از ساخت فیلم قسمت چهارم مرد عنکبوتی به ساختن این فیلم دلهره‌آور پرداخته‌است. سام و برادرش، ایوان ریمی روی این پروژه از مدت‌ها پیش کار کرده‌اند.

این فیلم در جشنواره فیلم تین چویس (انتخاب نوجوانان) نامزد جایزه بهترین فیلم ترسناک بود که در آخر برنده نشد.

مرا به جهنم بکش ابتدا در مارس ۲۰۰۹ در جشنواره فیلم کن و سپس در ۲۹ مه ۲۰۰۹ در آمریکا اکران شد و سپس در تاریخ ۱۳ اکتبر ۲۰۰۹ بر روی دی وی دی و بلو-ری عرضه شد.


داستان

کریستین براون یک کارمند بانک است. روزی پیرزنی به نام گانوش به بانک می آید و درخواست لغو مصادرهٔ خانه اش را می‌کند ولی وقتی کریستین درخواست او را رد می‌کند، در حمله ای ناگهانی او را منجر به نفرین لامیا که یک شیطان جهنمی است می‌کند. او پس از نفرین می‌میرد و کریستین دیگر نمی‌تواند از او بخواهد نفرین را از بین ببرد. نفرین او هم دکمه ای بود که این جملات بر ان گفته شده بود :(لامیا). کریستین که از یک کشیش مسائل فراطبیعی کمک گرفته بود به یک کشیش قدرتمند تر که خود با نفرین لامیا آشنایی داشت وصل شد، و در طی مراسمی احضار شیطان لامیا ظاهراً نفرین از بین رفته بود که باعث مرگ ان کشیش قدرتند شد. اما باز هم نشانه‌هایی وجود داشت و ایندفعه کریستین خودش دکمهٔ نفرینی را به ان زن که گانوش نام داشت و در قبر بود برگردانند. در آخر فیلم هم کریستین به همراه نامزدش در حال مسافرت بودند که نفرین لامیا از زمین به بیرون آمد و با مرگ کریستین و رفتنش به دوزخ فیلم به انتها رسید.

فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان