سیندرلا

درام , خانوادگی , فانتزی
  • 0 دیدگاه
  • 101 بازدید
10
سیندرلا

سیندرلا

داستان فیلم

سیندرلا (انگلیسی: Cinderella) فیلمی فانتزی به کارگردانی کنت برانا است که در سال ۲۰۱۵ منتشر شده است.


خلاصه داستان

الا از پدر و مادری دوست داشتنی که در ملک پادشاهی زندگی می‌کنند به دنیا می‌آید. از دوران کودکی، او توسط مادرش آموزش داده می‌شود که به جادو باور داشته باشد، او اجازه می‌دهد الا با حیوانات به ویژه موش‌ها دوست شود. همه چیز مرتب است تا اینکه مادر الا بیمار می‌شود. در بستر مرگ، او به الا می‌گوید که شجاع و مهربان باشد. پدر الا در نهایت با بیوه دوست قدیمی اش، بانو تریمین، که دو دختر به نام‌های دریسلا و آناستازیا دارد ازدواج می‌کند. الا با وجود رفتار ناگوار خواهران ناتنی اش از خانواده جدید استقبال می‌کند.

هنگامی که پدر الا برای کار به خارج از کشور می‌رود، تریمین ماهیت ظالمانه خود و حسادتش را نشان می‌دهد، او اتاق الا را به دخترهایش می‌دهد و الا را به زیرشیروانی می‌فرستد. پدر الا در طول سفر می‌میرد، باعث می‌شود تریمین تمام مستخدمان را برای صرفه جویی در پول و سپردن تمام کارها به الا اخراج کند. در یک شب سرد، الا کنار شومینه برای گرم شدن می‌خوابد، اما صبح روز بعد که از خواب بیدار می‌شود صورتش «خاکستری» می‌شود. او وقتی با صورت خاکستری کنار خانواده می‌رود، به او عنوان سیندرلا را می‌دهند، و از صبحانه خوردن با خانواده منع می‌شود.

الا که توسط نامادری اش خرد شده است ناراحت می‌شود، سوار بر اسب به جنگل می‌رود، جایی که او یک شاگرد از کاخ را به نام کیت ملاقات می‌کند، که بخشی از یک گروه شکاری است که در تعقیب گوزن هستند.

اما در داستان اصلي در اخر داستان خواهران سيندرلا مي خواهند خودشان را جاي او جا بزنند پس با چاقو پاشنه هاي پاي خود را مي برند ولي شاه متوجه مي شود و دستور مي دهد پرندگان چشم هاي انان را در آورند


بازیگران

کیت بلانشت در نقش خانم ترمین

لیلی جیمز در نقش الا ("سیندرلا")

ریچارد مدن در نقش کیت،پرنس چارمینگ

هلنا بونهام کارتر در نقش فرشته نجات

هالیدی گراینگر در نقش آناستازیا

سوفی مک شرا در نقش دریزلا

استلان اسکارشگورد در نقش دوک بزرگ

نانسو آنوزی در نقش کاپیتان

درک جاکوبی در نقش شاه

هایلی اتول در نقش مادر سیندرلا

بن چاپلین در نقش پدر سیندرلا

فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان