شاه کش

درام
  • 0 دیدگاه
  • 227 بازدید
9
شاه کش

شاه کش

داستان فیلم

شاه کُش (۱۳۹۶) فیلمی به نویسندگی و کارگردانی وحید امیرخانی و تهیه‌کنندگی عباس نادران است.

وحید امیرخانی، پیش از این فیلم کمدی در مدت معلوم را کارگردانی کرد. این کارگردان اکنون سراغ یک درام معمایی- اجتماعی رفته که در سکوت خبری مراحل کسب مجوز آن طی شده‌است. مهناز افشار و هادی حجازی فر نقش‌های اصلی «شاه کُش» را برعهده دارند.  این فیلم از متقاضیان سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر بود که از راهیابی به این رویداد جا ماند.


خلاصه داستان

در خلاصه داستان «شاه کُش» آمده‌است: «گوزنِ قرمز از پشتِ صخرهٔ یخ‌زده، نگاهی به مردِ شکارچی که سیگاری دود می‌کند می‌اندازد. گرگ، مچاله از سرما سرفه‌ای می‌کند. گوزنِ قرمز: می‌خواد چی کار کنه؟ گرگ: نمیدونه می‌خواد چی کار کنه. گوزنِ قرمز: اینا که نمی‌دونن می‌خوان چی کار کنن خطرناک‌ترن... من برمی‌گردم!»


بازیگران

مهناز افشار

هادی حجازی‌فر

فرید سجادی حسینی

مجید صالحی

علیرضا کمالی

مهدی کوشکی

پیمان مقدمی


عوامل فیلم

نویسنده و کارگردان: وحید امیرخانی

تهیه‌کننده: عباس نادران

مدیر فیلمبرداری: علی قاضی

تدوین: حسن ایوبی

طراح صحنه: محسن نصرالهی

طراح گریم: ایمان امیدواری

مدیر صدابرداری: وحید مقدسی

طراح لباس: ملودی اسماعیلی

مدیر تولید: محمد یمینی

مدیر جلوه‌های ویژه بصری: فرید ناظر فصیحی

مدیر جلوه‌های ویژه میدانی: آرش آقابیک

برنامه ریز: احسان سجادی حسینی

دستیار اول کارگردان: درنا مدنی

منشی صحنه: زهرا تحقیقی

مدیر تدارکات: عماد طاهری

عکاس: سحاب زری باف

ساخت فیلم پشت‌صحنه: پیمان داداش‌زاده


ساخت

داستان «شاه کُش» که پیش تولید آن نزدیک به دو ماه به طول انجامیده، در برف و کولاک می‌گذرد. طبق شنیده‌ها «شاه کُش» داستان یک مرگ مشکوک در ارتفاع چند صدمتری ست.

تولید این فیلم نیاز به شرایط آب و هوایی توفانی داشته و همین موضوع تولید آن را پیچیده کرده‌است. چراکه داستان فیلم در یک هتل در برف و کولاک روایت می‌شود، ولی در فیلم مشخص نمی‌شود که این هتل در کجا قرار دارد و ۷۰ درصد از فیلم در یک دکور بزرگ ضبط شده که این دکور در یک سوله در تهران ساخته شده که شبیه‌سازی آن حدود یک ماه زمان برده است.

عباس نادران، فرزند الیاس نادران _نماینده سابق اصولگرای مجلس_ تهیه‌کنندگی «شاه کُش» را برعهده دارد. نادران که سابقه تهیه مستندهای مذهبی را داشته، اکنون در مقام تهیه‌کنندگی یک فیلم سینمایی ظاهر شده و همین موضوع پرسش‌هایی را در خصوص چگونگی صدور پروانه تهیه‌کنندگی این فرد و جذب سرمایه چند میلیاردی برای این فیلم مطرح کرده‌است.

مراحل کسب مجوز و پیش تولید این فیلم در سکوت کامل خبری طی شد و خبر صدور پروانه ساخت این فیلم هیچ گاه از سوی سازمان سینمایی اعلام نشد. همین موضوع انتقاداتی را از سوی برخی رسانه‌ها در خصوص نقش سازمان سینمایی و شورای عالی تهیه کنندگان دربارهٔ صدور پروانه تهیه‌کنندگی برای شخصی که سابقهٔ تهیه و سرمایه‌گذاری در فیلم‌های بلند نداشته، همراه داشته‌است.

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان