زخم زیتون

اجتماعی , جنگی
  • 0 دیدگاه
  • 77 بازدید
0
زخم زیتون

زخم زیتون

داستان فیلم

زخم زیتون فیلمی به تهیه‌کنندگی سید امیر پروین‌حسینی، کارگردانی محمدرضا آهنج و نویسندگی رضا مقصودی ساختهٔ سال ۱۳۸۳ است.

این فیلم موضوعی ضد اسرائیلی دارد. در این فیلم، ماجرای زنی فلسطینی به تصویر کشیده شده‌است که با وجود مخالفت همسرش برای بازگشت به جنگ علیه نیروهای اشغالگر، به‌طور ناخواسته در جریان جنگ قرار می‌گیرد و به حقایق جدیدی دست پیدا می‌کند

خلاصه داستان

یوسف مردی جوان، و یکی از اعضای فعال شاخه مقاومت لبنان است. او در پوشش یک فروشنده دوره گرد، به جمع آوری اطلاعات از اراضی تحت اشغال صهیونیست ها مشغول می باشد. همسر یوسف یعنی سلما که دقیقا از نقش شوهرش در عملیات مقاومت اطلاعی ندارد، از اینکه او هر روز به مناطق تحت تسلط اسرائیل می رود و خود را در مخاطره قرار می دهد ناراضی است. این وضعیت ادامه دارد تا اینکه اسرائیلی ها از نقش یوسف باخبر شده و او را به همراه سلما و دختر ۶ ساله شان یعنی فاطمه دستگیر می کنند.
یوسف در لحظات آخر دستگیر شدن، نام فردی به نام آنجل را به سلما می گوید و چنین عنوان می کند که همه اطلاعات نزد اوست. با گذشت چند ماه، یوسف و فاطمه در زندان های رژیم صهیونیستی به شهادت می رسند و سلما آزاد می شود. او که با دیدن چنین ظلم و ستمی از سوی اسرائیلی ها لحظه ای آرام ندارد، تصمیم می گیرد راه شوهرش را در مبارزه ادامه دهد. از همین رو با ارتباط گرفتن با همرزمان سابق یوسف، وارد شاخه مقاومت شده و کار یوسف را ادامه می دهد. در همین راستا او موفق به یافتن آنجل شده و موفق می شود اعتماد او را نیز به خود جلب کند.
در نهایت و با تلاش های سلما و آنجل، نیروهای مقاومت موفق می شوند یک زاغه مهمات مهم متعلق به نیروهای صهیونیستی را منفجر نمایند و علاوه بر این، یکی از فرماندهان ارشد آنها را نیز به هلاکت برسانند.

فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان