دان جان

کمدی , درام , رمانتیک
  • 0 دیدگاه
  • 241 بازدید
7
دان جان

دان جان

داستان فیلم

دان جان فیلم کمدی رمانتیک و کمدی-درام آمریکایی به نویسندگی و کارگردانی جوزف گوردون-لویت است. این فیلم برای اولین بار در ۱۸ ژانویه ۲۰۱۳ در طی جشنواره فیلم ساندنس به نمایش درآمد و سپس در تاریخ ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۳ در ایالات متحده اکران شد. در این فیلم بازیگرانی چون جوزف گوردون-لویت، اسکارلت جوهانسون، جولیان مور، راب براون و گلن هدلی به ایفای نقش می‌پردازند.


داستان

جان مارتلو، نوع امروزی دن خوان است که به چیزهای کمی اهمیت می‌دهد. از جمله «بدنم، تشکم، گردشم، خانواده‌ام، کلیسایم، دوستانم، پورنوگرافیم.» او زندگی جنسی فعالی دارد ولی از فیلم‌های هرزه نگاری راضی‌تر است.

یک شب که با دو دوستش، بابی و دنی، بیرون می‌رود با بارابارا شوگرمن آشنا می‌شود. اگرچه باربارا از او خوشش می‌آید ولی جان موفق نمی‌شود آن شب را با او بگذراند. جان او را از طریق فیس بوک پیدا می‌کند و با او قرار می‌گذارد. این علاقه دوطرفه است ولی باربارا اصرار به آشنایی طولانی مدت سنتی دارد. پس این رابطه بیش از یک ماه بدون سکس ادامه میابد. باربارا، جان را تشویق می‌کند تا به کلاس‌های شبانه برود تا شغلی دفتری پیدا کند. آنها با خانواده‌های هم آشنا می‌شوند و والدین جان سریعاً عاشق باربارا می‌شوند.

نهایتاً این دو باهم رابطه برقرار می‌کنند ولی جان هنوز راضی نیست، زیرا حس می‌کند هنوز چیزی کم است. پس به سراغ فیلم‌های هرزه نگاری می‌رود. باربارا می‌فهمد و شوکه می‌شود. جان انکار می‌کند و می‌گوید این یک شوخی بوده است.

رابطه آنها ادامه می‌یابد و جان به دیدن فیلم‌های هرزه نگاری ادامه می‌دهد ولی معمولاً این کار را خارج از آپارتمانش انجام می‌دهد تا باربارا متوجه نشود. یک بار که جان در حال دیدن این فیلم‌ها با گوشی است، استر که یک زن میانسال است او را می‌بیند. یک شب، باربارا در کامپیوتر جان شواهدی پیدا می‌کند که نشان می‌دهد او هم چنان فیلم‌های هرزه نگاری می‌بیند. بعد از این رابطه‌شان را تمام می‌کند.

جان سعی می‌کند به زندگی قبلی خود برگردد ولی موفق نیست. استر با جان تماس می‌گیرد و قصد دارد تجربیاتش را در اختیارش بگذارد. استر می‌گوید دلیل این که او دیگر از دیدن فیلم‌های هرزه نگاری لذت نمی‌برد این است که پورنوگرافی یک خیانت یک طرفه است و رابطه داشتن از پورنوگرافی بهتر است و باید خواهان این باشد که خودش را به زنی ببازد و آن زن هم همینطور تا این مثل «خیابان دوطرفه» باشد. استر فاش می‌کند که شوهر و پسرش، ۱۴ ماه پیش در یک تصادف رانندگی کشته شده‌اند. او می‌گوید نیاز به رابطه جنسی باید یک تجربه دو نفره باشد و با کمک او، نهایتاً جان موفق می‌شود رابطه جنسی احساسی بدون نیاز به فیلم‌های هرزه نگاری داشته باشد.

جان نهایتاً از این گونه فیلم‌ها خودداری می‌کند. او به والدینش درباره اتمام رابطه اش با باربارا می‌گوید و آنها بشدت ناراحت می‌شوند. خواهرش، مونیکا، می‌گوید باربارا هرگز به جان اهمیت نمی‌داده و از او استفاده می‌کرده تا در رویای فیلم عاشقانه خود زندگی کند. جان از بارابارا بخاطر دروغش درباره فیلم‌های هرزه نگاری عذرخواهی می‌کند. او می‌گوید من فقط از تو یک چیز خواستم و تو موفق نشدی. جان پاسخ می‌دهد تو از من چیزهای زیادی خواستی و من از عهده انتظارات تو برنمی آیم. بارابارا خداحافظی می‌کند و از جان می‌خواهد دیگر با او تماس نگیرد.

جان با استر دوست می‌شود و اگرچه هیچ علاقه‌ای به ازدواج ندارد و می‌گوید عاشق نیست، ولی باور دارد آنها مناسب هم هستند و از لحاظ احساسی می‌توانند خود را به هم ببازند.


بازیگران

جوزف گوردون-لویت

اسکارلت جوهانسون

جولیان مور

تونی دنزا

راب براون

گلن هدلی

آن هاتاوی

چنینگ تیتوم

کوبا گودینگ جونیور

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان