تسویه حساب

درام
  • 0 دیدگاه
  • 642 بازدید
9
تسویه حساب

تسویه حساب

داستان فیلم

تسویه‌حساب نام فیلمی از تهمینه میلانی است که در سال ۱۳۸۶ ساخته شده‌است. این فیلم در ژانر درام فمینیسمی و به طرافداری از حقوق زنان ساخته شد.این فیلم به دلیل افراط در فمنیسم از فیلم های ضعیف ایرانی در این مورد به شمار می آید.

خلاصه داستان

چهار زن زندانی خشن، در زندان نقشه‌ای میکشند که پس از آزاد شدن اجرایش کنند. آن ها آزاد میشوند و پس از اجاره خانه‌ای، مردان را از خیابان به وسیله تغییر قیافه دادن به صورت یک فاحشه به همان خانه می کشانند، آن ها را به یک صندلی می بندند ، مورد ضرب و شتم قرار می دهند و پولشان را به سرقت میبرند.

انتقادات

حسن معظمی سخنگوی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران: «این فیلم مانیفست ناتمام دنیای زنانه «تهمینه میلانی» علیه دنیای مردانه‌است.» به طور کلی این فیلم از جهت افراط در فمنیسم مورد انتقادهای شدید است. تقلید کردن زنان از حرکات مردها و این که مردها با تمام قدرت پس از اصابت ضربۀ زنان به ان ها فریاد میکشند از ضعیف ترین نقاط این فیلم یه شمار می آید. همچنین طوری که مرد ها موجوداتی عیاش و خوش گذران و زن ها موجوداتی قوی و خشن که به مرد ها رحم میکنند نشان داده شده اند نمونه ای بارز از افراط کارگردان در فمنیسم را نشان میدهد.

آنونس فیلم:

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان