پنچری

کمدی , اجتماعی , داستانی
  • 0 دیدگاه
  • 494 بازدید
7
پنچری

پنچری

داستان فیلم

نچری عنوان مجموعه طنز تلویزیونی ایرانی به کارگردانی برزو نیک نژاد و تهیه کنندگی مهران مهام است که در تابستان ۱۳۹۶ از دهم تیر تا هفتم شهریورماه در ۴۲ قسمت از شبکه سوم سیما پخش شد.

موسیقی این مجموعه توسط حمیدرضا صدری نواخته شده‌است

رضا عطاران بازیگر سینما و تلویزیون از پشت صحنه این مجموعه و همچنین علی اصغر پورمحمدی مدیر شبکه سوم سیما از این مجموعه بازدید کردند.

خلاصه داستان

این مجموعه داستان فردی است به نام حمید خواستار که نقش او را یوسف تیموری ایفا می‌کند به دنبال ازدواج با دختری به نام نگار جهانی است که نقش او را سولماز غنی ایفا می‌کند. در این راه پدر و مادر او [ نگار جهانی] که سالها پیش در میان بمباران تهران نگار را که مادرش در بمباران فوت کرده‌است، پیدا کرده و بزرگ می‌کنند، شرط‌های زیادی جلوی پای حمید می‌گذارند و از او ماشین شاسی بلند و خانه بزرگ در بالای شهر را می‌خواهند. حمید به سختی (طی ۴ سال) این کار را انجام می‌دهد و به افراد زیادی بدهکار می‌شود. او همچنین مجبور به نگهداری از عمویش که بعد از مرگ پدر و مادرش در کودکی او را بزرگ کرده می‌شود که نقش او را حمید لولایی بازی می‌کند. اما در همین حین پسر خاله او قادر پیش دست (رضا داوودنژاد)، پسر متانت ذکاوت (مريم سعادت) که به علت تصادف با ماشین کنترل نامحسوس و داشتن گواهینامه جعلی به زندان افتاده از زندان آزاد می‌شود. او برای گرفتن دختر مورد علاقه اش افسانه (دخترخاله خودش - با بازى زهره فكورصبور) دست به کارهای عجیبی می‌زند و در همین راه حمید و خانواده اش را به دردسر می‌اندازد. بازگشت دنیا مفاخری دختر رئیس شرکت حمید (با بازی شهره سلطانی) به کشور و به دنبال آن ورشکست شدن شرکت، باعث می‌شود حمید ضمن از دست دادن شروط لازم برای ازدواج، نسبت به دنیا مفاخری بدبین شود. بعدها معلوم می‌شود همسر سابق دنیا با پرونده سازی علیه پدرش (محمد على تقوى)، او را در خارج به زندان انداخته و در قبال آن پول هنگفتی معادل سرمایه شرکت را از دنیا گرفته‌است. در نهایت حمید به کمک عمو پرویز، قادر و جمشید (مهران غفوريان) و برادرش (از دوستان قادر در زندان که بعدها طی جریانی معلوم می‌شود آنها برادرهای نگار هستند) سرمایه شرکت را پس گرفته و به حساب شرکت بازمی‌گردانند. ضمن اینکه در پایان سریال حمید با نگار، قادر با افسانه و عمو پرویز با متانت (که طی اتفاقاتی به هم علاقه‌مند شده‌اند) ازدواج می‌کند.

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان