مردی با نقاب آهنی

اکشن , ماجراجویی , درام
  • 0 دیدگاه
  • 113 بازدید
4
مردی با نقاب آهنی

مردی با نقاب آهنی

داستان فیلم

مردی با نقاب آهنین (به انگلیسی: The Man in the Iron Mask) فیلمی محصول سال ۱۹۹۸ به کارگردانی رندل والاس است . این فیلم بر اساس یکی از داستان‌های سه تفنگدار نوشته الکساندر دوما ساخته شده‌است در این فیلم لئوناردو دی‌کاپریو، جرمی آیرونز، جان مالکوویچ، گابریل بیرن و ژرار دوپاردیو بازی کردند.


خلاصه داستان

لوئی چهاردهم به‌طور ظالمانه‌ای بر فرانسه حکمرانی می‌کند ودهقانان را مورد اذیت و آزار قرار می‌دهد و به آن‌ها غذای فاسد می‌دهد و حتی پس از شورش دستور اعدام آن‌ها را صادر می‌کند لوئی سه تفنگدار افسانه‌ای را بازنشسته کرده‌است.

رائول فرزند آتوس می‌خواهد با دختری به نام کریستین ازدواج کند ولی در یک مهمانی شاه نگاهش متوجه کریستین می‌شود وا ز او خوشش می‌آیداز طرفی رائول کشته می‌شود وپدرش دارتانیان را مقصر مرگ او میداند در پی مرگ رائول کریستین به قصر میرود وبا لوئی رابطه برقرار می‌کند از طرفی سه تفنگدار تصمیم می‌گیرند سوگند وفاداری خود به شاه را بشکنند و برای همین به زندان رفته وزندانی مشکوکی که سال‌ها در یک نقاب آهنی زندگی کرده فراری می‌دهند ویک جسد را به جای او در نقاب قرار می‌دهند.


آنها متوجه می‌شوند او فیلیپ برادر دوقلوی لوئی می‌باشد برای همین تصمیم می‌گیرند تا رسوم سلطنتی را به او بیاموزند و لوئی را در مراسمی بربایند و فیلیپ را جانشین او کنند اما نقشه آن‌ها پیش نمی‌رود و فیلیپ دوباره به زندان می افتد اما دارتانیان بعداً اعلام می‌کند که این دو نفر در حقیقت فرزندان او هستند ولی در نهایت آن‌ها موفق می‌شوند جای این دونفر عوض کنند وفیلیپ را به عنوان پادشاه برتخت نشاندند ولوئی را درماسک قرار داده و به زندان بیندازند.

فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان