دور از بهشت

درام
  • 0 دیدگاه
  • 166 بازدید
5
دور از بهشت

دور از بهشت

داستان فیلم

دور از بهشت (به انگلیسی: Far from Heaven) نام فیلم درامی است که در سال ۲۰۰۲ به کارگردانی تاد هینز ساخته شد. در این فیلم جولیان مور، دنیس کواید، دنیس هیزبرتو پاتریشا کلارکسون به ایفای نقش پرداخته‌اند. این فیلم که با نقدهای مثبت از طرف منتقدان مواجه شد موفق به نامزدی جایزه اسکار در ۴ رشتهٔ بهترین فیلم‌نامهٔ غیراقتباسی، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین موسیقی فیلم و بهترین فیلمبرداری شد.


داستان فیلم دور از بهشت در مورد زندگی زنی خانه‌دار به اسم کتی ویتاکر است که در دههٔ پنجاه در مناطق حومهٔ کنتیکت زندگی مرفهی دارد و در این حین زندگی به ظاهر بی‌نقصش را رو به از هم پاشیدگی می‌بیند.


داستان:

کتی ویتاکر (جولیان مور) یک زن خانه‌دار تمام‌عیار در دههٔ پنجاه میلادی است که در آن دوران فرزندانی سالم، همسری موفق، برجستگی اجتماعی و روی هم رفته زندگی بی‌عیبی دارد تا اینکه یک شب اتفاقی همسرش را در حال بوسیدن یک مرد می‌بیند و زندگی مرتبش شروع به بهم ریختن می‌کند. در غمگینی و تحیر، او شروع به تسلی یافتن در دوستی با ریموند می‌کند که باغبان آفریقایی-آمریکایی منزل آن‌هاست. رابطه‌ای که در اجتماع تابو محسوب می‌شود و طبق انتظارش باعث از هم گسستگی بیشتر زندگی وی می‌شود. با وجود تلاش کتی و فرانک برای ادامه دادن ازدواجشان، حقیقت همجنس‌گرایی فرانک و علاقهٔ کتی به ریموند باعث آغاز فصلی دردناک گرچه با صداقت بیشتر در زندگی آن‌ها می‌شود.

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان