دولت مخفی

درام , تاریخی , رمانتیک
  • 0 دیدگاه
  • 361 بازدید
0
دولت مخفی

دولت مخفی

داستان فیلم

دولت مخفی نام سریالی ایرانی به کارگردانی عبدالحسن برزی (بخش اول) و راما قویدل (بخش دوم) است که در سال ۱۳۹۲ ساخته شده است.
«دولت مخفی» داستان خود را در سه محور روایت می‌کند؛ محوراول مناطق جنگی، دوم شهرهایی که دور از جنگ است و مردم جنگ‌زده را پناه داده‌اند(شمال کشور) ومحور سوم، دریکی ازاردوگاه‌های عراقی که در بدترین شرایط اسرای ایرانی را در آنجا نگهداری می‌کند.

خلاصه داستان

مجموعه تلویزیونی دولت مخفی روایتی داستانی دارد و فیلمنامه آن بر اساس خاطرات مستند برخی ازآزاده‌ها نگاشته شده است. بعضی شخصیت‌های این سریال حقیقی هستند و از آن‌ها می‌توان به سید آزادگان سید علی اکبر ابوترابی اشاره کرد.پژمان بازغی (سعید) از بازیگرهای اصلی این مجموعه است، او که از جوانان جنوب کشور است با شروع جنگ، پدر خود را از دست می‌دهد. در واقع پدر او مفقود می‌شود و سعید برای نجات جان بقیه اعضای خانواده، آنها را به شمال کشور می‌آورد. اما خودش در این منطقه نمی‌ماند و بین جبهه و شمال در رفت و آمد است تا این که در یکی از عملیات‌ها به اسارت درمی‌آید و بعد از اسارت اوست که ادامه داستان سریال در اردوگاه‌های عراقی روایت می‌شود. لاله اسکندری نیز در این مجموعه تلویزیونی نقش شخصیتی به نام پروانه را بازی می‌کند. سعید به پروانه علاقه‌مند است، اما هر بار که این دو نفر تصمیم به ازدواج می‌گیرند، اتفاقی باعث می‌شود تااین ازدواج صورت نگیرد

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان