دزدان دریایی کارائیب: صندوقچه مرد مرده

ماجراجویی , تخیلی
 • 0 دیدگاه
 • 445 بازدید
8
دزدان دریایی کارائیب: صندوقچه مرد مرده

دزدان دریایی کارائیب: صندوقچه مرد مرده

داستان فیلم

صندوق مرد مرده (به انگلیسی: Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest) دومین فیلم از سری دزدان دریایی کارائیب است. کارگردانی این فیلم بر عهده گور وربینسکی بوده و شرکت والت دیزنی از این فیلم تخیلی-ماجرایی پشتیبانی بسیار کرده تا آنجا که بخشی از پارک دیزنی‌لند را به این فیلم اختصاص داده‌اند.


داستان فیلم

قراراست ویل ترنر و الیزابت سوآن با هم ازدواج کنند، اما مانعی سر راه آنهاست. کاتلر بکت، نایب پادشاه، دستور اعدام آن‌ها را می‌دهد. چرا که آن‌ها به فرار جک اسپارو از اعدام کمک کرده‌اند. تنها راه بخشش آن‌ها این است که جک را به دولت هند شرقی بازگردانند و قطب نمای خراب او را به بکت برگردانند. از سوی دیگر، جک درگیر ماجرای دیگری است. او نگاره‌ای از یک کلید به ویل نشان می‌دهد و از او می‌خواهد که آن کلید را به او بدهد. ویل برای یافتن کلید پیش جادوگری به نام تیادالما می‌رود. او می‌فهمد که کلید از آن کسی به نام دیوی جونز است که همیشه آن را نزد خودش در کشتی «هلندی سرگردان» نگه می‌دارد. جونز در گذشته شکست عشقی سختی خورده از این رو قلبش را از جا درآورده و درون صندوقچه‌ای می‌گذارد. آن را قفل می‌کند و کلید را نزد خود نگه می‌دارد. اگر هم کسی صندوقچه را بدست آورد، بدون کلید هیچ کاری نمی‌تواند بکند. ویل در کشتی هلندی سرگردان به جای جاشو گیر می‌افتد. اما زیاد ضرر نمی‌کند چون پدر گمشده‌اش را در کشتی پیدا می‌کند.


الیزابت به دنبال ویل از بندر فرار می‌کند و خود را به جک می‌رساند. جک به او می‌گوید که تنها راه فراری دادن ویل یافتن صندوقچه‌است. در واقع جک در پی آن است تا هم صندوق را بیابد هم کلیدش را. تنها چیزی که به الیزابت می‌تواند کمک کند قطب نمای جک است. آنها به جزیره‌ای می‌رسند و صندوق را در آنجا می‌یابند در همان هنگام ویل که از کشتی هلندی سرگردان فرار کرده به آن جزیره می‌رسد و می‌خواهد جونز را بکشد. در این میان جک که از پیش به جونز بدهکار بوده و هیولا دیوی جونز (کراکن) به‌دنبال اوست، می‌خواهد هر جور شده هیولا را بکشد. نرینتون که می‌خواهد آبرو خود را بدست آورد، نیز می‌خواهد صندوق را با بکت سودا کند. این ۳ محور اصلی در پایان فیلم نبردی هیجان انگیز می‌کنند. سرانجام جک صندوق را باز کرده و قلب را می‌رباید اما نرینتون نیز قلب را از او می‌رباید. در آخرین لحظات فیلم در جنگ هلندی و مروارید، هنگامی که جاشویان مروارید از آنجا فرار می‌کنند، الیزابت جک را به کشتی می‌بندد تا هم او و هم مروارید غرق شوند. چون جک مایه اصلی جنگ دیوی جونز با آنهاست. نرینتون با تحویل قلب به بکت، دوباره به سمت دریادار می‌رسد و بکت بسیار پرقدرت تر از پیش می‌شود. در سویی دیگر الیزابت در عذاب وجدان است و از جادوگر می‌پرسد که آیا راهی برای بازگشت جک هست؟ آنها حاضرند برای نجات جک تا انتهای دنیا هم بروند. برای همین تیادالما به آن‌ها کاپیتان شایسته‌ای را پیشنهاد می‌کند: هکتور باربوسا! که دوباره زنده شده‌است!


پیرامون فیلم

۱- فیلم «صندوق مرد مرده» تاکنون موفق‌ترین فیلم دزدان دریایی کاراییب بوده‌است. (سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما

فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان
 • nadia rajabzade
  nadia rajabzade 5 سال پیش

  بسیار عالی و مفید بود.

 • nadia rajabzade
  nadia rajabzade 5 سال پیش

  bad nist