سه رخ

تاریخی , اجتماعی
  • 0 دیدگاه
  • 368 بازدید
10
سه رخ

سه رخ

داستان فیلم

سه رخ فیلمی به نویسندگی و کارگردانی جعفر پناهی محصول سال ۱۳۹۷ است. بهناز جعفری برای اولین بار با بازی در سه رخ، با جعفر پناهی همکاری کرده‌است.اين فيلم موفق شد در هفتاد و يكمين جشنواره بين المللی فيلم كن، نخل طلايی بهترين فيلمنامه را برای جعفر پناهی به ارمغان بياورد.


خلاصه داستان

بهناز جعفری بازیگر مشهور با دیدن ویدئو دختری شهرستانی آشفته می‌شود. خانواده دختر او را تحت فشار گذاشته‌اند تا تحصیلاتش در دانشکده هنر تهران را رها کند. بهناز صحنه فیلم‌برداری خود را ترک می‌کند و سراغ جعفر پناهی فیلم‌ساز می‌رود تا در حل مشکل دخترک او را رهنمایی کند. آن دو با اتومبیل به سمت روستایی در شمال غرب کشور که زادگاه دختر است می‌روند و در آنجا محو مهمان‌نوازی مردمان بومی آن روستای کوهستانی می‌شوند اما به زودی در می‌یابند سخاوت و مهمان‌نوازی این مردم به اندازه حرمت گذاشتن به سنت‌ها برای آنها با اهمیت است.


نمایش

سه رخ برای نخستین بار، شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ (۱۲ مه ۲۰۱۸) در هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم کن، به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه اصلی، به نمایش درآمد. همچنین قرارداد اکران فیلم در ۴۷ کشور از ۵ قاره، پس از پایان نمایش در جشنواره کن، ثبت شده‌است. فرانسه با اکران عمومی و استرالیا با جشنواره فیلم سیدنی به ترتیب از روز چهارشنبه ۱۶ و جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷(۰۶ و ۱۵ ژوئن ۲۰۱۸)،سه رخ را اكران كرده اند. سه رخ در تازه ترين حضور بين المللی خود،از روز شنبه نهم تيرماه ۱۳۹۷(آخرين روز ماه ژوئن ۲۰۱۸) در جمهوری چك به نمایش درآمد و از روز شنبه سی ام تيرماه ۱۳۹۷(۲۱ جولای ۲۰۱۸) در نيوزلند،با جشنواره فيلم کارلووی واری و جشنواره بين المللی فيلم نيوزلند اکران خواهد شد. لهستان برای نخستین بار با جشنواره بین المللی فیلم افق های نو لهستان،از روز جمعه پنجم مردادماه ۱۳۹۷(۲۷ جولای ۲۰۱۸)،شروع به اکران سه رخ خواهد کرد.[۸]استرالیا برای دومین بار،با جشنواره بین المللی فیلم ملبورن و هلند با جشنواره بین المللی فیلم مستقل آمستردام و اکران عمومی،به ترتیب از روز جمعه ۱۲ مردادماه ۱۳۹۷(سوم آگوست ۲۰۱۸)،جمعه ۲۶ مردادماه ۱۳۹۷(۱۷ آگوست ۲۰۱۸) و پنجشنبه هشتم شهریورماه ۱۳۹۷(۳۰ آگوست ۲۰۱۸)،میزبان فیلم سه رخ خواهد بود. روسيه و پرتغال نيز به ترتیب از روز پنجشنبه یکم آذرماه ۱۳۹۷(۲۲ نوامبر ۲۰۱۸) و پنجشنبه هشتم آذرماه ۱۳۹۷(۲۹ نوامبر ۲۰۱۸)،سه رخ را بصورت محدود و گسترده،در سينماهای خود اكران خواهند كرد. سه رخ همچنين از روز چهارشنبه،پنجمين روز دی ماه ۱۳۹۷(۲۶ دسامبر ۲۰۱۸)،بصورت گسترده در سينماهای آلمان اكران خواهد شد.فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان