وقتی برگشتم...

عاشقانه , اجتماعی
  • 0 دیدگاه
  • 746 بازدید
7
وقتی برگشتم...

وقتی برگشتم...

داستان فیلم

خلاصه داستان فیلم وقتی برگشتم

یک فیلم عاشقانه و در عین حال خانوادگی است که قصه آن می‌تواند بخشی از زندگی هر یک از ما باشد در خلاصه فیلم وقتی برگشتم آمده خانه‌ای قشنگ دارد و فرنگ. رویا دارد و واقعیت و عشقی که خانه را سرپا نگه می‌دارد…


حواشی وقتی برگشتم


این فیلم ابتدا با نام ” قشنگ و فرنگ ” شناخته و پرده برداری شد اما با توجه به سبک و سیاق فیلم تضمیم گرفته شد نام آن پس از موافقت وزارت ارشاد به وقتی برگشتم.. تغییر پیدا کند و همینطور هم شد.


فیلم وقتی برگشتم در سه کشور ایران ( تهران ) ، امارات ( دبی ) ، فرانسه (پاریس) تصویربرداری شده است.


اخبار کارگردانی


وحيد موسائيان متولد ۱۳۴۸ در خرم آباد است. وي فارغ التحصيل رشته تئاتر از دانشکده هنر و معماري است.شروع فعاليت فيلمسازي از سال ۱۳۶۵ در سينماي جوان خرم آباد.عضو آکادمي فيلم آسيا- پاسيفيک استراليا. ساخت چندين فيلم ۸ ميليمتري و به دنبال آن ساخت فيلمهاي كوتاه ۱۶ميليمتري و ۳۵ميليمتري و دريافت جوايز متعدد داخلي و خارجي.ساخت اولين فيلم بلند سينمايي با نام آرزوهاي زمين در سال ۱۳۸۰ ، كه موفق شد جايزه ويژه هئيت داوران جشنواره مسكو (۲۰۰۲ ) و جايزه شركت كداك را براي بهترين فيلم اول را از آن جشنواره نصيب خود كند، بدنبال آن جايزه ويژه جشنواره فيلم Mons بلژيك (۲۰۰۳) را نيز دريافت مي كند و همچنين جايزه بهترين بازيگر نقش دوم مرد را از بيستمين جشنواره فيلم فجر(۲۰۰۲) .ساخت دومين فيلم بلند سينمايي در سال ۱۳۸۱ با نام خاموشي دريا كه در بيش از بيست جشنواره بين المللي از جمله جشنواره ساندنس (آمريكا ۲۰۰۴ ) حضور پيدا مي كند و جوايز بهترين موسيقي در چهل و هشتمين جشنواره آسيا- پاسيفيك (۲۰۰۳) و جايزه كليساي جهاني در پنجاه و دومين جشنواره مانهايم- هايدبرگ( آلمان ۲۰۰۳ ) و جايزه بهترين فيلم و بهترين فيلمنامه را از جشنواره دوبرونيك (كرواسي ۲۰۰۴ ) دريافت مي كند.فيلمهاي بعدي تنهايي باد (۱۳۸۳) ،خانه روشن (۱۳۸۴) (برنده جايزه مردمي پنجمين جشنواره بالي اندونزي ۲۰۰۷) ، گوشواره (۱۳۸۵) و فيلم مستند سرزمين گمشده (۱۳۸۵) كه در بيست و پنجمين جشنواره فيلم فجر(۲۰۰۷) سيمرغ بلورين بهترين فيلم مستند را از آن خود كرد و همچنين نامزد بهترين فيلم از نگاه ملي وبهترين گارگرداني و بهترين تحقيق نيز شد.ودر اولين جشنواره برترين مستندهاي سال (۲۰۰۷)تنديس بهترين تحقيق را دريافت كرد. و برنده تنديس بهترين فيلم مستند از يازدهمين جشن سينماي ايران (۲۰۰۷) شد. و ديپلم افتخار بهترين فيلم بلند اولين جشنواره سينماي مستند حقيقت (ايران ۱۳۸۶) از آن خود كرد و همچنين نامزد بهترين فيلم مستند آسيا- پاسيفك (استراليا ۲۰۰۷) گرديد.


فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان
  • سبحان تقی نژاد
    سبحان تقی نژاد 6 سال پیش

    زیاد جالب نیست