شوالیه و روز (Knight and Day)

اکشن , ماجراجویی , کمدی
  • 0 دیدگاه
  • 169 بازدید
8
شوالیه و روز (Knight and Day)

شوالیه و روز (Knight and Day)

داستان فیلم


شوالیه و روز (به انگلیسی: Knight and Day) فیلمی به کارگردانی جیمز منگولد محصول سال ۲۰۱۰ امریکا است که از بازیگران اصلی آن می‌توان به تام کروز، کامرون دیاز ، پیتر سارسگارد، جوردی مویا ، ویولا دیویس، پل دانو ، ویولا دیویس، پل دانو ، مارک بلوکاس، مگی گریس ، ریچ مانلی ، داله دای ، سلیا وستون ، گل گدوت ، فالک هنچل و جک اوکانل اشاره کرد.

خلاصه داستان :

جون زنی است که در حال مسافرت و ترک کشور است. اما هر کجا که می رود مردی به نام میلر به دنبال او می اید و او را پیدا می کند. جون تمام راه ها را امتحان کرده است اما فرقی نمی کند در هر حالتی و در هر شرایطی چه در هواپیمای اختصاصی و چه در جمع ماموران امنیتی بالاخره میلر از یک جا پیدا می شود و او را با خود می برد.اما داستان اصلی در انفجار هواپیما و کشتن ماموران حفاظت نیست. رازهایی بین میلر و جون وجود دارد.

شوالیه و روز اثر جیمز منگولد، آنقدر جذابیت بواسطه حضور ستارگانش داشت که بتواند فیلمی موفق به لحاظ گیشه از کار دربیاید. فیلمی که با بودجه ای معادل 120 میلیون دلار ساخته و از اواخر ژوئن به اکران در آمده بود؛ در نهایت به فروش 230 میلیون دلاری دست پیدا کرد. در این میان اگرچه خوش ساختی فیلم و بازی خوب تام کروز و کامرون دیاز مورد توجه منتقدان قرار گرفته بود، برخی از آنها نیز از گسترش بیش از حد صحنه های دیجیتالی و رایانه ای در فیلم های اکشن ابراز نگرانی کردند. تا حدی که راجر ایبرت منتقد و مورخ سینما، این گونه فیلم ها و این روش فیلمسازی را حذف انسان از سینماها نامید.

واقعیت این است که اگر چه «شوالیه و روز» به عنوان یک کمدی اکشن رمانتیک در سبک فیلم هایی مانند «معما» (به کارگردانی استنلی دانن) و یا «Romancing the Stone» (به کارگردانی رابرت زمه کیس) اکران شده، اما با استفاده کمتر و محدودتر از صحنه های اکشن خشن می توانست موفقیت بیشتری کسب کند.


فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان