127 ساعت (hours 127)

ماجراجویی , درام , زندگینامه
  • 0 دیدگاه
  • 110 بازدید
8
 127 ساعت (hours 127)

127 ساعت (hours 127)

داستان فیلم


127ساعت (به انگلیسی: hours 127) فیلمی درام و زندگینامه و محصول آمریکا به کارگردانی دنی بویل است که بر اساس فیلمنامه ای نوشته خود بویل و سایمن بوفوی ساخته شده است.فیلمنامه بر مبنای داستان واقعی کوهنوردی به نام آرون رالستون با بازی جیمز فرانکو ساخته شده. او توسط یک تخته سنگ به مدت ۵ روز در کوهستان زندانی شده است.تصویر برداری در مارس ۲۰۱۰ در یوتا شروع شد. بویل علاقه داشت که صحنه‌های آغازین فیلم بدون متن باشد.
خلاصه
۱۲۷ ساعت داستان واقعی یک کوهنورد به نام آرون رالستون است. در حین کوهنوردی او در گراند کانیون یک تخته سنگ روی دستش می‌افتد و او در یک کوه ایزوله زندانی می‌شود. او در آن ۵ روز از تمام ابزارهای ممکن که باعث ادامهٔ حیاتش می‌شدند استفاده کرد. در آن مدت خانواده، دوستان، عشقش و دوستان کوهنوردش را به یاد آورد. او به هیچ‌کس نگفته بود به کجا می‌رود و هیچ امیدی نداشت که کسی پیدایش کند. پس از دست و پنجه نرم کردن ۵ روزه با مرگ، او این قدرت را در خودش می‌بیند که با قطع کردن دستش از مچ، خود را از تخته سنگ جدا کند و پس از ۶۵ پا بالا رفتن از کوه و کیلومترها پیاده‌روی، خودش را نجات می‌دهد.
پذیرش
این فیلم مورد استقبال منتقدان قرار گرفت و البته بیشتر تشویق‌ها بخاطر بازی جیمز فرانکو بود. در سایت راتن تومیتوس، ۹۳٪ از ۱۶۹ منتقد تخصصی، نظر مثبت خودشان را اعلام کردند و از ۱۰ امتیاز به این فیلم ۸٫۴ امتیاز دادند. در میان منتقدین برتر راتن تومیتوس که شامل نقد روزنامه‌های برتر، وبگاه‌های برتر، برنامه‌های برتر رادیو و تلویزیون است،۹۱٪ نظر مثبت منتقدین را از آن خود کرد.
ریچارد روپر از شیکاگو سان تایمز به این فیلم درجهٔ "A" داد و اعتقاد دارد جیمز فرانکو بخاطر بازی بی عیب و نقصش لیاقت کاندید شدن در جوایز اسکار را دارد و می‌گوید این فیلم یکی از بهترین فیلم‌های دههٔ اخیر است. منتقدین نیویورک فیلم آن لاین، جیمز فرانکو را به عنوان بهترین بازیگر انتخاب کردند.


فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان
  • nadia rajabzade
    nadia rajabzade 5 ماه پیش

    خیلی زیباست