جان عزیز

درام , رمانتیک , جنگی
  • 0 دیدگاه
  • 38 بازدید
8
جان عزیز

جان عزیز

داستان فیلم

جان عزیز (به انگلیسی: Dear John) نام یک فیلم رمانتیک-دراماتیک آمریکایی محصول سال ۲۰۱۰ می‌باشد. داستان فیلم اقتباسی از رمانی با همین نام، نوشته نیکولاس اسپارکس، منتشر شده در سال ۲۰۰۶ است. با وجود آنکه فیلم تنها ۷ هفته پس از انتشار فیلم آواتار معرفی شد، توانست به فروش قابل قبولی دست یابد. نسخه ویدئویی فیلم در ۲۵ مه ۲۰۱۰ بر روی دی‌وی‌دی و بلو ری توزیع شد.

در ابتدا توافقاتی با شرکت وارنر بروس برای توزیع فیلم صورت گرفته بود که این توافقات نهایی نشد و در نهایت دو شرکت آمریکایی و انگلیسی مسئولیت توزیع فیلم را در دست گرفتند.

سازندگان برای اینکه پایان خوش فیلم نمود بیشتری پیدا کند، ترجیح دادند تعدادی از آخرین صحنه‌های فیلم را متفاوت با کتاب برداشت کنند. از اینرو انتقاداتی نسبت به وفادار نبودن سازندگان به داستان رمان اصلی وارد شده است.


خلاصه داستان:

جان برای تعطیلات به یک جزیره میرود و سعی میکند که دوهفته ای را با پدرش وقت بگذراند (البته رابطه جان با پدرش خیلی جالب نیست ) او پس از مدتی با دختری به اسم ساوانا آشنا میشود، ساوانا دختری دبیرستانی است و کم کم عاشقش او میشود اما برای اتمام ماموریتش مجبور است که دوباره به منطقه جنگی بازگردد. ساوانا که با اینکار مخالف است و تحمل دوری از جان رو ندارد سعی میکند با گرفتن قولی از جان او را راهی منطقه کند به امید اینکه بعد از اتمام ماموریتش دوباره پیشش بازگردد...

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان