کنار برکه طلایی (روی گلدن پاند)

درام
  • 0 دیدگاه
  • 62 بازدید
8
کنار برکه طلایی (روی گلدن پاند)

کنار برکه طلایی (روی گلدن پاند)

داستان فیلم

کنار برکه طلایی (انگلیسی: On Golden Pond) نام فیلمی است به کارگردانیِ مارک رایدل که در سال ۱۹۸۱ منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به کاترین هپبورن، هنری فوندا، جین فوندا و دابنی کلمن اشاره کرد.

این فیلم در ۱۰ رشته نامزدِ دریافتِ جایزهٔ اسکار شد که از آن میان هنری فوندا جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد و کاترین هپبورن جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن را از آنِ خود کردند. همچنین ارنست تامپسون برندهٔ جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی شد.


داستان: 

«نورمن تایر جونیر» (هنری فاندا) کمی پیش از تولد هشتاد سالگی‌اش کنار همسرش، «اتل» (هپبرن) در خانه ییلاقی‌اش در نیوانگلند از تنفرش از پیری می‌گوید و درباره وضعیت قلبی و کاهش توانائی‌هایش غر می‌زند. در مقابل، «اتل» اصلاً از بالا رفتن سنش اظهار نارضایتی نمی‌کند. «چلسی» (چین فاندا)، دخترشان که در چهل سالگی از همسرش جدا شده، همراه محبوب جدیدش، دندان‌پزشکی به‌نام «بیل» (کولمن) و پسر ده‌ساله او، «بیلی» (مکیون) برای شرکت در مراسم تولد پدرش به آنجا می‌آید. «اتل» به گرمی از آنان استقبال می‌کند، اما «نورمن» خیلی زود بنای بداخلاقی می‌گذارد و با نیش و کنایه‌هایش به «بیل» توهین می‌کند. «بیل» متوجه رابطه سرد پدر ودختر شده است. «بیل» و «چلسی»، «بیلی» را نزد «نورمن» و «اتل» می‌گذارند و برای سفری به اروپا می‌روند....

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان