دانلود انیمیشن حکایت دریای زمین

فانتزی
  • 0 دیدگاه
  • 175 بازدید
5
دانلود انیمیشن حکایت دریای زمین

دانلود انیمیشن حکایت دریای زمین

داستان فیلم

حکایت دریای زمین (به انگلیسی: tales from earthsea) یک فیلم فانتزی انیمیشنی، محصول سال ۲۰۰۶ به کارگردانی گورو میازاکی، پسر هایائو میازاکی (کارگردان تحسین شده منتقدین) که توسط استودیو جیبلی ساخته شده است. حکایات دریای زمین، شانزدهمین انیمیشن استودیو جیبلی است.

این فیلم ترکیبی از قایع و حوادث اولین، سومین و چهارمین کتاب از سری کتاب‌های دریای زمین را دنبال می‌کند، نامهای کتاب‌ها به ترتیب جادوگری از دریای زمین، دورترین ساحل و تِهانو که نوشته اورسولا لو گویین می‌باشند. مانگایی نیز براساس فیلم در ژاپن به چاپ رسیده است.

ستارگان : Jun’ichi Okada, Aoi Teshima, Bunta Sugawara, Teruyuki Kagawa

کارگردان : Goro Miyazaki

دانلود با کیفیت BluRay 720p

لینک مستقیمخلاصه داستان

آرن که پس از کشتن پدر خود و دزدیدن شمشیر او آواره بیابان‌ها شده، مورد حمله گرگ‌ها قرار می‌گیرد، کیمیاگری به نام شاهین او را نجات می‌دهد و همراه خود به سفر می‌برد. آنها پس از مشاهده شهر هرت که در آن برده‌فروشی مرسوم است در منزل زنی پناه می‌گیرند. از سویی کیمیاگر خبیثی به نام تارتن که سابقه دشمنی با شاهین را دارد درصدد است راز زندگی ابدی را پیدا کرده انتقام خود را از شاهین بگیرد. به همین دلیل زن و آرن را به گروگان گرفته، شاهین را با این ترفند به دام می‌اندازد.


تاریخچه

این فیلم اولین انیمیشنِ استودیو جیبلی است که براساس سری کتابهای دریای زمین ساخته شده، قبل از این اتفاق تعداد زیادی از کارگردانان معروف از نویسنده کتاب درخواست ساختن فیلم را کرده بودند اما نویسنده همه تقاضاها را رد کرده بود. هایائو میازاکی قبل از اینکه ناوسیکا از دره باد را در سال ۲۰۰۳ بسازد، میل داشت تا از این مجموعه انیمه ایی بسازد. هایائو بعد از دریافت جایزه اسکار به خاطر شهر اشباح، اجازه ساختن انیمه ایی براساس مجموعهٔ دریای زمین را دریافت کرد اما وی درگیر کارگردانی "قلعه متحرک هاول بود". استودیو جیبلی تصمیم گرفت تا پسر هایائو میازاکی ساخت فیلم را بر عهده گیرد.


واکنش منتقدین و فروش در گیشه

فیلم در اولین هفته اکران جایگاه اول گیشه ژاپن را نصیب خود کرد با فروشی بالغ بر ۹۰۰ میلیون ین به عبارت دیگر ۷٫۷ میلیون یورو، و با این میزان فروش، فیلم دزدان دریایی کارائیب: صندوقچه مرد مرده به رتبه دوم سقوط کرد. حکایت دریای زمین به مدت پنج هفته در مقام اول پرفروش‌ترین فیلم‌ها قرار داشت تا اینکه بالاخره با اکران عمومی مردان ایکس: آخرین ایستادگی به رتبه دوم سقوط کرد. این میزان فروش برای یک فیلم ژاپنی بسیار باورنکردنی ست، با توجه به اینکه قیمت بلیط سینماهای ژاپن بسیار بسیار گران می‌باشد، که البته همین باعث دوری مردم از سینماها شده است. حکایت دریای زمین عنوان چهارمین فیلم پرفروش آن سال را ازان خود کرد.

اورسولا لو گویین، موًلف مجموعه کتاب‌های دریای زمین، در وب‌گاه اختصاصی خود واکنش متناقضی نسبت به فیلم دارد. وی جلوه‌های بصری انیمه را ستایش کرده اما در مورد فیلنامه و وقایع آن بسیار شاکی ست زیرا وقایع فیلم ۱۸۰ درجه با کتاب‌های وی فرق می‌کنند. لی گوین توصیفات فیلم از طبیعت را ستایش کرده اما اظهار داشته که پیش تولید این انیمه به اندازه انیمه‌های قبلی که توسط هایائو میازاکی کارگردانی شده، قوی و جدی نبوده است، او به بیشتر صحنه‌های هیجانی فیلم واکنشی منفی نشان داد زیرا معتقد بود در آنها روی عنصر خشونت بسیار تاکید شده است. خلاصه واکنش او به فیلم گورو میازاکی از زبان خود وی این بود، "این کتابِ من نیست. این فیلمِ توئه و فیلم خوبی هم هست." اما، لی گوین از اینکه اظهار نظر وی در وبلگ اختصاصی فیلم به نمایش در آمد، بسیار ناراحت شد.


اظهارات متناقض لی گوین گواهی بر پذیرش عمومی فیلم، مخصوصا در ژاپن بود. نکته جالب این بود که درست مانند اضهارات وی، حکایت دریای زمین هم طرفدارن بسیار زیادی پیدا کرد و هم مخالفان بسیار زیاد.

در انگلستان فیلم مانند فیلم‌های دیگر استودیو جیبلی به اکران در نیامد، فیلم در ۲۳ سینما در کل کشور اکران شد و فروش ناچیزی (۲۳۳۰۰ یورو) داشت. منتقدین نیز به فیلم حمله کردن برای مثال رادیو تایمز در نقد خود اظهار داشت، "انیمه حکایت دریای زمین آن درخشندگی تکنیکی در انیمیشن و همچنین آن احساسات گرم فیلم‌های قبلی جیبلی را ندارد." دیلی میرور نیز فیلم را "بسیار بسیار بسیار کند، و حوصله سر بر و خسته کننده" خواند و آن را به هیچ وجه قابل مقایسه با کارهای هایائو میازاکی ندانست. با این وجود مجله امپایر فیلم را "ارزشمند برای یک بار دیدن" خواند. در این بین گاردین فیلم را "اثری زیبا از نظر هنری" خواند. نکته بسیار جالب توجه اینکه این فیلم در جشنواره بونشین کیچیکو [پانویس ۴] در آخر همان سال با رای ۳۲ تن از منتقدین برجسته به عنوان "بدترین فیلم سال ژاپن" انتخاب شد. گورو میازاکی جایزه "بدترین کارگردان" را نیز ازان خود کرد. اما این فیلم دارای مفهومی فراتر از ظاهر بود که بسیاری از آن تجلیل کردند.

فیلم های مشابه

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان