هیولای درون!!

  • 0 دیدگاه
  • 220 بازدید
هیولای درون!!

درباره منتقد

  • نام: سید علیرضا واعظ موسوی
  • سن: ثبت نشده!
  • بیوگرافی :

    تخصص ها و تحصیلات: *کارشناس تاریخ* حوزوی*متخصص و مدرس در حوزه قدرت نرم( تخصصا: ۱-سینما ۲-رسانه ۳- سبک زندگی): ۱۲ سال سابقه* متخصص، مدرس و مشاور در حوزه مدیریت سازمانی و کار آفرینی: ۵ سال سابقه. دارای مدرک DBA در مدیریت استراتژیک*مولف و محقق در زمینه تاریخ، ادبیات، هنر، تفسیر قرآن، قدرت نرم، نقد ا...

    ادامه بیوگرافی همه نقدها

هیولای درون!! (نقد استراتژیکی)

هیولای درون!!

**یادداشت استاد سید علیرضا واعظ موسوی بر سریال هیولا:

بسم الله الرحمن الرحیم

سریال هیولا ساخته جدید مهران مدیری، پدیده ی طنز ایران، نگاه نقادانه و درون ساختاری دارد به مقوله اشرافیت مدرن ایران و اشراف زادگی فاسد و آقا زادگان سر بر آورده از طبقه بروژوا است.

اشرافیتی که ریشه در یک خاندان فاسد سلطنتی ندارد، بلکه ریشه در خانواده های کوچک و بزرگی دارد که با خودخواهی خانوادگی و سوء استفاده از ساختارها و قوانین پُر خلا اقتصادی، در حال جمع آوری مال و افزودن به قدرت نامشروع خود هستند.

خانواده هایی که با دوستی مستمر با سیاسیون تازه به دوران رسیده و کوته فکر و کوتاه قامت عرصه اندیشه سیاسی و باج دادن ها و سبیل چرب نمودن های پیوسته از ایشان، قدرت و بقاء خود را تداوم بخشیده و گستره سایه شوم اقتصادی خود را بیشتر می کنند.

هیولا، نگاهی پر درد به ریاکاری مدیران بی دین و منافق صفت است.

نگاهی به ناآگاهی اقتصادی مردم است.

نگاهی به سادگی و صفای افراد سالمی است که در تحولات خرد کننده ی اقتصاد بیمار، در حال نابودی و افول است.

هیولا نگاهی به هیولای درون هر آدمی است که در عرصه پیکار با خوبی ها و فضایل انسانی، می تواند مغلوب یا منصور شود!

تشکر میکنم از هنرمندان متعهد به آب و خاک کشور عزیزمان ایران، همچون جناب مدیری که نگاه ساختار ساز و اصلاح طلب درون ساختاری دارند و بجای آنکه مدام دم از تغییر ساختار حکومت بزنند، به دولت سازی و جامعه سازی کشور کمک می کنند.

کشوری که باید به دست صاحبانش یعنی مردم شریف ساخته و سربلند شود.


برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان