معصومه آشتیانی زاده مدیرگروه خانواده و فرهنگ شبکه دو در برنامه سیمای خانواده شبکه یک سیما، با اشاره به مأموریت شبکه دو در حوزه کودک و خانواده، گفت: بیشترین موضوعات تولیدی این شبکه حول محور خانواده و کودکان است اما محورهایی؛ مانند حجاب و عفاف و نقش آن در خانواده و بحث زبان و ادب فارسی نیز از محورهای برنامه سازی این شبکه است.


وی درباره ویژه برنامه‌های این شبکه افزود: گروه کودک، برای ویژه برنامه تابستانی «دوقلوها» با اجرای عموفیتیله‌ای‌ها را آماده کرده که دارای فضای شاد و مفرحی است، سری جدید برنامه اقیانوس آرام را مخصوص نوجوانان داریم. برنامه‌های چهل برگ، شهر به شهر و تشتک رخداد از دیگر ویژه برنامه‌های تابستانی است.


مدیر گروه خانواده و فرهنگ شبکه دو با بیان استمرار برنامه‌های قبلی این گروه با تمرکز بر موضوع تابستان اظهار داشت: برنامه‌هایی مانند کام شیرین و هزار راه نرفته از جمله این برنامه‌ها است. کام شیرین با محوریت تربیت فرزندان این فصل روی آنتن رفته است و هزار راه نرفته حوزه ازدواج و تحکیم خانواده و معضل طلاق را بررسی می‌کند، برنامه جدیدی به نام فرزند زمانه در مورد تربیت فرزندان از نگاه خانواده نیز خواهیم داشت.


آشتیانی زاده دو مبحث عفاف و حجاب و پاسداشت زبان فارسی را از موضوعات مهم تولیدی شبکه دانست و تصریح کرد: در مورد عفاف و حجاب برنامه‌هایی مانند از لاک جیغ تا خدا و بی مرز حجاب را در برنامه داریم. فصل جدید از لاک جیغ تا خدا تنها درباره خانم‌ها نیست و در این فصل به مسائل مربوط به آقایان و تحولات در زندگی شان پرداخته می‌شود. در بی مرز حجاب هم نگاهی برون مرزی به حجاب داریم، مستندی که به نفوذ اسلام در کشورهای غربی و تحولی که خانم‌ها بعد از گرایش به اسلام داشته‌اند می‌پردازد.


در مورد پاسداشت زبان فارسی گروه اجتماعی شبکه دو؛ مسابقه آقا و خانم پارسی را با اجرای اسماعیل آذر به صورت مشاعره آماده کرده است، برنامه در حلقه رندان هم برنامه طنزگونه در حوزه شعر طنز با بخش‌های متنوعی است.


برنا

بازگشت به لیست

برای نظر دادن باید عضو شوید!

ورود به سامانه عضویت رایگان